Hester Peirce: Kripto Paraları Görmezden Gelmeyin!

Bitcoin Haber

SEC Komisyon üyesi Hester Peirce, Duke Konferansı’nda yaptığı bir konuşmada kriptoyu göz ardı etmemeyi tavsiye etti. Endüstrinin de bir dereceye kadar kendi kendini düzenlemesi gerektiğine inanıyor.

Peirce’ın Açıklamaları

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce, kripto dünyasında yine bazı olumlu manşetlere imza attı. Sevgiyle “Kripto Anne” olarak bilinen Peirce, Duke Üniversitesi’ndeki bir dijital varlıklar konferansında bir konuşma yaptı.

Peirce, geçen yıl yaşanan olayların ileriye dönük bazı önemli dersler sunduğunu söyledi. Pozisyonun kendisine ait olduğunu ve SEC‘i ve diğer üyelerini temsil etmediğini açıkladı.

Peirce’in değindiği en önemli noktalardan biri, “Kripto‘nun değer önerisinin, kendisi gibi teknik uzmanlıktan yoksun ve çevreye bakan düzenleyicilere değil, öncelikle bu teknolojiyi geliştirenlere bağlı olduğu” gerçeğiydi. Bu nedenle, sektördekilerin düzenleyicilerin sorunları çözmesini beklememesi gerektiğine inanıyor. Özel olarak tasarlanan ve gönüllü olarak uygulanan çözümlerin bu amaca ulaşmak için daha iyi çalışabileceğini belirtiyor.

Kriptoların Amacı

Ayrıca kriptonun amacının ticaret yoluyla kâr elde etmek değil, teknoloji yoluyla güven sorunlarını çözmek olduğunu vurguluyor. Başka bir deyişle, değerli kullanım durumlarına odaklanılmasını öneriyor.

Konuşmasının sonlarına doğru, “kriptoyu görmezden gelmek yerine, yeni teknolojilerin ayaklarının yere basmasının bazen uzun zaman aldığını hatırlamalıyız” diyor. Bunun yerine teknolojinin denenmesine izin verilmesini ve katı düzenlemelerin yolumuza çıkmasına izin verilmemesini öneriyor.

Peirce yıllar boyunca kripto düzenlemeleri konusunda çeşitli açıklamalarda bulundu. Kripto kurtarmaları konusundaki pozisyonu konusunda netti ve özellikle şirketin aşırı kaldıraçlı olması durumunda bunu desteklemeyeceğini söyledi. Bununla birlikte, kripto piyasasının 2021’de bir şekilde olgunlaştığını söyledi.

Peirce ayrıca, ajansın para birimi yaklaşımının iyi niyetli olmadığını söyleyerek mevcut düzenleme yaklaşımına da katılmıyor. Ayrıca Howey Testi’nin kripto varlıklarına uygulanmasında sorunlar görüyor ve bir kripto testinin nüanslarının kendilerini teste kolayca ödünç vermediğine işaret ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Porsche NFT Koleksiyonu Taban Fiyatı Lansman Sonrası Düştü!

Sonraki Haber

Kripto Analistleri: Dogecoin (DOGE) Fiyatı Yakında Ralli Yapabilir

İlgili Haberler