“Her Şeye Rağmen Yarılanma Sonrası BTC 100.000 Dolar Olacak”

İlayda Peker

Bitcoin için son günlerde adeta bir erime yaşanıyor ve özellikle yatırımcılar ve analistler “Yarılanma olayıyla bu sefer tarih tekerrür etmeyecek mi?” diye düşünüyor. Ancak önemli bir kripto para analisti olan PlanB her şeye rağmen Bitcoin’in yaralanma sonrasında 100.000 dolara ulaşacağına inandığını dile getiriyor.

Stock-to-flow Modeli

Stock-to-flow (S2F) modelinin popülerleşmesini sağlayan analist Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, bu modelin artık geçerli olmadığı iddialarını yanıtladı ve takipçileriyle bazı düşüncelerini paylaştı. Konuyla ilgili açıklamalarında PlanB şu ifadeleri kullandı:

Bazı insanlar dün S2F modelinin kırıldığını düşünüyor. Bu tabii ki olmadı. Bitcoin, model değeri etrafında güzel bir şekilde salındı ve model bantları içinde iyi bir şekilde kaldı. Model bantlarındaki aşırı volatilite zayıf olanları sarsar. Aşırı risk (volatilite) olmadan aşırı geri dönüş olma.

Geniş model bandı yelpazesi, Bitcoin‘in aşırı volatilitesini açıklayan bir model olarak karşımıza çıkıyor. Son birkaç gündeki satışlar acımasız bir şekilde gerçekleşirken PlanB’ye göre, lider kripto para birimi S2F modelinin öngörülen fiyat aralığından sapmadı.

“BTC 100.000 Dolar Olacak”

Öte yandan Morgan Creek Digital’den Anthony Pompliano‘nun ev sahipliğinde gerçekleşen yeni bir Off the Chain podcast’inde PlanB, stock-to-flow  modelinin arkasındaki temel fikri açıklıyor ve şunları dile getiriyor:

Stock-to-flow Satoshi’nin yaptığı dijital kıtlık buluşunu ölçmek için oluşturulmuş bir girişim… Stock-to-flow neden çalışıyor? Çünkü kıtlığı doğrudan ölçüyor, altın gibi… Varlık ne kadar azsa, o kadar değerli olmalı.

Bununla beraber Bitcoin madencilik ödülü yarılanmasına 6+0 günden daha az bir zaman kaldı. Bu süre içinde PlanB, Bitcoin’in 2021 yılına kadar 100.000 doları görmesini bekliyor.

Kaynak: Dailyhodl


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi

Sonraki Haber

Bitcoin ve S&P 500 Korelasyonu Hiç Bu Kadar Net Olmamıştı

İlgili Haberler