Her Şeye Hazırlıklı Olun: BTC 20 Günde 20.000 Doları Görebilir

İlayda Peker

Kripto para piyasasındaki birçok isim, Çin’in Wuhan kentinden doğan ve tüm dünyaya yayılan COVID-19 salgınının neden olduğu son küresel ekonomik kriz nedeniyle Bitcoin fiyatının her an rekor kırmasını bekliyor.

Çin, ABD ve Avrupa’daki ülkelerin çoğunda ekonomik açıdan kilitlenmeler ortaya çıktı ve hükümetler, işletmeleri ve sıradan vatandaşları desteklemek amacıyla parasal genişleme yoluyla ekonomiyi canlandırmak için adımlar atmaya başladı.

Kötüye giden ekonomi son olarak petrol fiyatlarını vurdu ve tarihte ilk kez petrol fiyatları eksiyi gördü. Tüm bu koşullar altında yaklaşan yarılanmanın da etkisiyle Bitcoin üzerindeki yükseliş beklentileri arttı.

Bitcoin ve 20.000 Dolar

Moon Carl olarak da bilinen yatırımcı Carl Eric Martin, dünyaya yayılan mevcut ekonomik kaosta Bitcoin fiyatı beklentilerinin yükseldiğini dile getirdi. Mevcut piyasa koşullarında hiçbir varlığın fiyatının tahmin edilemez olduğunu dile getiren Moon Carl petrol örneğini veriyor. Analiste göre petrol fiyatlarının 1 gece sıfırlandığı piyasada Bitcoin de her an 20.000 doları görebilir.


Öte yandan yatırımcı ve analist Christopher Jaszczynski de mevcut koşullarda Bitcoin için 20.000 doların kolay bir hedef ve olası bir rakam olduğunu belirtiyor. Geçtiğimiz günlerde de aynı isim Bitcoin için Bump ve Run Reversal Bottom modelini paylaşmış ve bu modele göre 10.500 doların yakın olduğunu dile getirmişti.

Bitcoin Çoğu Piyasadan Anlamlı

VanEck’in dijital para stratejisti Gabor Gurbacs da BTC’ye karşı artan yükseliş tutumunu paylaşan isimler arasında yer alıyor. Gurbacs’a göre, birkaç hafta önce finansal piyasaların Bitcoin’i ciddiye almamasına rağmen pandemi, kırılgan ekonomi ve petrol fiyatının mevcut etkisi altında Bitcoin’in “çoğu piyasadan daha anlamlı” olduğu görülüyor. Gurbacs konuyla ilgili paylaştığı tweet’te, “Birkaç hafta önce finansal piyasalar #Bitcoin’i saçmalık olarak görmezden geldi. Kısa bir kaç hafta içinde, trilyonluk parasal genişlemeler, 22 milyon yeni işsiz, büyük kurtarma, UBI kontrolleri, negatif hazine oranları ve negatif petrol fiyatları sonrasında Bitcoin çoğu piyasadan daha anlamlı görünüyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: U.TodayTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Novogratz’a Göre Bitcoin Fiyatı İçin Oluşan İki Olumlu Gelişme Ne?

Sonraki Haber

Peter Brandt: “Bitcoin Hikayesine İnanıyorum”

İlgili Haberler