Henüz 4 Yaşında Ama Kriptoda Yüzde 6500 Kazanç Yakaladı!

Fatih Uçar

Birçok yatırımcı uzun vadeli olarak kripto para yatırımcıları yapıyor. Kimi emeklilik için bu yatırımları yaparken bazıları da çocuklarına kripto alıyor. Bir babanın 2017 yılında yeni doğan kızına 1 BTC (yaklaşık 915,80 dolar) hediyesi şimdi 60.000 dolardan daha fazla ediyor. Şimdi 4 yaşında olan kızı babasının aldığı hediyeden %6500 kazandı.

Brezilyalı En Küçük Yatırımcı

Sadece 4 yaşında olan kız çocuğu babasının yatırımı sayesinde şimdiden 60.000 dolara sahip, üstelik bu yatırım daha da bekleyecek gibi görünüyor. Brezilya’da kripto para borsası kuran João Canhada, yeni doğan kızına yaklaşık 915,80 dolar değerinde 1 BTC hediye etmişti.

“2017’de kızım doğar doğmaz onun için sadece bir hediye olarak değil, bu yeni ekonomiye yatırım yapmanın bir yolu olarak 1 Bitcoin aldım. O sırada BTC, 5.000 Brezilya Reali’ne mal oldu.”

Kimse o günlerde farkında olmasa da 2017 yılı, yatırımcıların 1000 doların altında Bitcoin satın almaları için son şanstı. Canhada‘nın da bilmedi bu gerçek onu daha fazla yatırım yapmaktan alıkoydu. Şimdi küçük kız çocuğunun 18 yaşına girdiğinde Bitcoin’in kaç dolar olacağına dair tahmin yarışları yapılıyor.

12 Yaşındaki NFT Zengini

Daha geçen ay, Londra’dan 12 yaşındaki bir çocuğun okul tatillerinde NFT satarak 400.000 dolar kazandığını okumuştuk. Londra da yaşayan Benyamin Ahmed, daha sonra NFT biçiminde satılan balina emojilerinin dijital resimlerinden oluşan bir koleksiyon olan Weird Whales’i oluşturup tokenleştirdi. Ahmed, yaş kısıtlaması nedeniyle banka hesabı açmaya uygun bulunmazken babası, NFT satışlarından elde edilen rapor edilen kazançların Ethereum‘a (ETH) dönüştürüldüğünü açıkladı.

Fırsatları erken dönemde değerlendirenler için yaşın bir önemi yok. Ahmed ilk NFT satışına niyetlendiğinde büyük ihtimalle kripto para topluluğunun en az %80’i NFT hakkında bilgi sahibi bile değildi. Aynı şekilde Canhada çocuğu için Bitcoin aldığında şu an kripto para yatırımı olanların çoğu Bitcoin’i balon olarak görüyordu.

Elbette bugüne kadar ciddi sayıda projenin battığına da şahit oldu. Onların da erken dönem yatırımcıları vardı. Burada da yeterli araştırma ve biraz şans faktörü devreye girmiş olabilir.


Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

“ABD Vatanseverliği Bitcoin Fiyatını 100.000 Dolar Yapacak”

Sonraki Haber

Ünlü Milyarder Bitcoin (BTC) Fanatiklerine Karşı Dogecoin (DOGE) Savunuyor!

İlgili Haberler