Hector Finance, Mythos Collection Lansmanı Öncesinde NFT Giveaway’i Duyurdu

İlayda Peker

Fantom Opera zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan bir finans aracı ekosistemi olan Hector Finance, çok nadir ve çok değerli NFT’lerden oluşan bir koleksiyon olan Mythos adlı çok beklenen ultra nadir dijital koleksiyon ile ilgil NFT hediyelerini başlattı. Koleksiyon, Olympos tanrılarını barındıran Yunan mitolojisine dayanan 16 tablodan oluşuyor, her sanat eserinde beş farklı nadirlik içeren toplamda 10.000 animasyonlu NFT olacak. Koleksiyondaki 16 sanat eserinin her biri beş benzersiz nadirlik içeriyor. Hector Finance, nadir koleksiyondan ücretsiz bir NFT de hediye ediyor.

NFT’ler bugünün dünyasında koleksiyon ürünleridir. Bunlar, çevrimiçi olarak alınıp satılabilen dijital mülkiyet kanıtlarıdır. NFT’ler, kripto para birimlerini destekleyen ve her varlığın benzersiz olmasını sağlayan aynı teknoloji olan bir blok zincirine kaydedilir. Bu teknoloji ile NFT’leri değiştirmek veya taklit etmek çok zor hale geliyor. Web3 için merkezi olmayan bir ekosistem oluşturma hedefiyle Hector Finance, başka birmint pazarı olmanın ötesinde önemli NFT planlarına sahip olduklarını ifade ediyor.

Hector NFT, NFT ve Defi dünyasının en iyilerini bir araya getirecek ve onunla birlikte GameFi ekosistemini oluşturacak. NFT oyun planının arkasında iki ana sebep olduğu ifade ediliyor:

  • GameFi: Bir DeFi oyunu (şu anda Hector Game olarak adlandırılır) oluşturmak için proje, oyuncuların oynayarak (P2P) ödüller kazanmalarını sağlayacak bir DeFi oyunu üzerinde çalışıyor. Oyun, gelişmekte olan ve zamanla büyüyecek olan NFT’leri kullanacak. Oyunun karı sadece oyunu değil, bir bütün olarak Hector Ekosistemini genişletmek için kullanılacak.
  • NFT Staking: Hector Ekosistemi, NFT üreticilerinin kripto paralarını basmasına izin verecek. NFT satışlarından elde edilen telif ücretlerinin bir kısmı, HEC tokenlerini satın almak ve bunları NFT sahiplerine dağıtmak için kullanılacak. Açıklamalara göre NFT’lerinin reklamını ve satışını yapacak kaynaklara sahip olunması, NFT üreticileri için bir teşvik olacak. Alıcılar için teşvik, yalnızca Hector ekosisteminde listelenen NFT’leri elinde bulundurarak para kazanmalarıdır. Bu, topluluğa özel koleksiyonlar sunmak için en iyi NFT yaratıcılarıyla çalışılmasına imkan sağlayacak.

Şaşırtıcı animasyonlu sanat eserlerinin yanı sıra, asıl amaç topluluğa yeni üyeler kazandırmak, Hector Finance ve ekosistemini oluşturmak, Fantom ağını tanıtmak ve topluluklarına fayda sağlamak. Sonuç olarak, bu seriyi geliştirirken mint’te ve ikincil piyasada elde edilen gelirler dikkate alınmalı. Mint karlarını dağıtmak için üç bileşen kullanılacak: Hazine, girişimin genişlemesini finanse etmeye yardımcı olmak için mint’in gelirinin %20’sini alacak. Kazançlar, bir sonraki GameFi Projelerinin geliştirme maliyetlerini %40 oranında finanse etmek için kullanılacak. Fantom çekiliş para ödülün %40’ını alacak.

Hector Deflasyonist Merkezi Olmayan Bir Ekosistem Sunuyor

NFT pazarı ve Gamefi metaverse için çok amaçlı planlarının yanı sıra Hector Finance, yakın zamanda sektörün dikkatini çeken DEX’i de piyasaya sürdü. Hector Finance’in DEX’i, Hector ekosistemi için zincirler arası bir kaynak. Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar HEC (ve diğer) tokenlarını birçok zincirde gerçek zamanlı bir sistem aracılığıyla toplanan mümkün olan en iyi oranlarda takas edebilir. Bu, Hector’u Fantom Opera zinciri için bir finans merkezi haline getirmeyi amaçlayan projenin ilk adımlarından biri. Fonları başka bir ağa bağlamadan önce bir stablecoin’e dönüştürmek genellikle daha uygun maliyetli olarak görülüyor. Kullanıcılar, kullanabilmek için her iki ağı da cüzdanlarında etkinleştirmelidir. Kullanıcılar, Avalanche Zincirinden Fantom Zincirine geçmek istiyorlarsa cüzdanlarında her iki zinciri de etkinleştirmeleri gerekecek.

Ekosistemin bu yıl Ocak ayında başlayan Hector bankası da Hector DEX’e yardım ediyor. Hector Bank, Fantom Opera Zinciri’ne dayalı merkezi olmayan bir borç verme ve ödünç alma platformudur. Borç verme ve ödünç alma için geniş bir kripto varlık yelpazesi mevcuttur. Kredi verenler, istikrarlı para birimlerini ödünç vererek HEC fiyat volatilitesi riskini ortadan kaldırırken rekabetçi bir APY kazanabilirler.

Öte yandan Hector’u destekleyen topluluk, bunun en önemli yönlerinden biridir. Geliştirme ekibinin toplulukla nasıl etkileşime girdiği ve topluluğun geliştirme ekibine nasıl yanıt verdiği, potansiyel bir kullanıcının bir proje hakkında fark edeceği ilk şeylerden biridir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra’da Rekor Geldi: LUNA’ya Rekor Getiren Haber!

Sonraki Haber

Kanada’da Bitcoin (BTC) İçin İşler Değişebilir!

İlgili Haberler