Hangi Kripto Para Yüzde 200 Arttı?

İlayda Peker

Aralık ayından bu yana genel itibariyle hem Bitcoin hem diğer kripto para birimlerinin artış grafikleri çizdiğini görüyoruz. Ancak bazı kripto paralar diğerlerinden çok daha iyi performanslar sergiliyor.

Grafiklere göre bu altcoin’lerden biri, off-chain verileri Ethereum gibi platformlara bağlayan önemli bir Blockchain projesi olan Chainlink (LINK) olarak karşımıza çıkıyor. LINK Aralık ayında yaklaşık olarak 1.60 dolar seviyesinden işlem görüyordu ve geçtiğimiz günlerde piyasa hacmi bakımından 11. sırada yer alan kripto para birimi fiyatını 5 dolar seviyesine kadar çıkararak %200’lük artış sergilemiş oldu.

Newsbtc’nin haberine göre, kripto para analiz firması Santiment’in tecrübeli analistlerinden “Garry” Twitter üzerinden yaptığı açıklamada LINK’in fiyatının önümüzdeki günlerde 5 doların da üzerine çıkabileceğini ifade etti ve bunun sebeplerini şu şekilde sıraladı:

  • Hem “LINK” hem de “Chainlink”, Santiment’in Yükselen Trendler izleyicisinin üst kısmına yakın bir yerde duruyor ve bu da kripto para biriminin hızla popülerlik kazandığını gösteriyor. Bu önemli, çünkü sosyal hacimdeki benzer bir artış en son Şubat ayında, kripto bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmadan önce gerçekleşmişti.
  • LINK ile işlem yapan günlük etkin adreslerin sayısı son zamanlarda oldukça yüksek seviyelere ulaştı. Her ne kadar son günlerde bu metrik düşüş göstermeye başlamış olsa da Garry’e göre bu tablo da bir önceki tüm zamanlar rekorunun kırılmasından öncesini hatırlatıyor. Dolayısıyla LINK daha yüksek seviyeleri görebilir.
  • Chainlink balinalarının kümülatif dengesi daha yüksek bir eğilim göstermeye devam ediyor ve hızlı birikime işaret ederek kripto para birimindeki yatırımcıların, artış hissiyatında olduğunu gösteriyor.

Chainlink’in Güçlü Temel Eğilimi

LINK’in son rallisinin çoğu momentuma (hype) dayanıyor gibi görünse de altta yatan proje olan Chainlink, son birkaç ay içinde bir dizi olumlu gelişme yaşadı. Örneğin, kısa süre önce Ethereum merkezli spor tokenizasyon şirketi Chiliz Chainlink ile bir ortaklık kurduklarını açıkladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
Enecuum ENQ Nedir

Enecuum Nedir?

Sonraki Haber

BTC Düşerse Bu İki Altcoin’i de Yanında Götürebilir

İlgili Haberler