En İyi Bitcoin Borsaları

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC) veya kripto para birimi alım satımı için sektörde çok fazla yabancı bitcoin borsaları ve platform bulunmakta.. Dolayısıyla bu durum hangi kripto para borsasının seçilmesi konusunda büyük bir kararsızlık ile belirsizlik yaratabilir. En büyük kripto para borsaları veya en iyi kripto para borsası Türkiye’ olarak arama yaptığınızda karşınıza çok farklı platformlar ve çeşitli reklamlar da çıkacaktır. Peki hangi kripto para borsasını seçmeliyiz? Yazımızda; En iyi Türk bitcoin borsası, kripto borsaları, kripto para alma siteleri, kripto para borsaları listesi, kripto para borsaları sıralaması, kripto para borsası, Türk bitcoin siteleri, Türk kripto borsaları, Türk kripto para borsaları, Türkiyedeki bitcoin borsaları, Türkiyenin en iyi kripto para borsası gibi kavramlara değineceğiz.

Kripto Para Borsaları Listesi

Binance

Binance kesinlikle 2017 yılında sektöre girdiği ilk yapısından çok uzak ve gelişmiş konumda. Dünyanın en büyük BTC borsalarından olan Binance, kullanıcılardan KYC standartlarına uygun kayıt istemekte ve kendi kripto para birimi Binance Coin (BNB) ile avantajlı komisyon veya farklı kampanyalara katılma gibi imkanlar sunmakta.

BtcTürk

Türkiye’nin 2013 yılında kurulan ilk bitcoin borsasıdır. BtcTürk’te TL ve USDT (Tether) ile Bitcoin dışında Ethereum, Ripple gibi onlarca farklı kripto para alım satımı yapabilirsiniz.

Paribu

Paribu; Türk kripto para borsaları arasında en yüksek hacme sahip bitcoin borsalarından biridir. Paribu’da Türk Lirası ile Bitcoin, ETH, XRP, BNB gibi kripto para alım satımı yapılabilir.

Coinbase

Coinbase kripto para borsası ABD’nin en popüler platformu konumunda ve hem iOS hem de Android uygulamaları ile en kullanışlı arayüze sahip borsalardan da birisi olarak öne çıkıyor. Özellikle bugüne kadar hiçbir saldırıya geçit vermemesi ile tanınan Coinbase, depolama platformunda 7 milyar dolarlık BTC tutmakta.

CEX

Sektörün en eski Bitcoin borsalarından birisi olan CEX.io, aynı zamanda en güvenilir olanlardan da birisi ve yüzde 0,25 gibi bir komisyon almakta. Banka kartı ve buna ek olarak SWIFT ödemesi ile de BTC alımına imkan tanıyan CEX, aynı zamanda olmazsa olmaz olan Tether’i (USDT) de desteklemekte.

Bittrex

Bittrex sahip olduğu ‘temiz’ tasarım ve kolay kullanılabilirlik  sayesinde aslında birçok kullanıcının favorisi konumunda. 190’dan fazla kripto para birimini listeleyen Bittrex, ABD yasalarına göre regüle ediliyor ve bu da ciddi bir güvenlik sağlıyor. Bittrex’in KYC istediğini ve kayıt olmadan önce bunun yerine getirilmesi gerektiğini belirtmekte fayda var.

Poloniex

Yakın zamanda Circle grubundan ayrılan Poloniex, yine de sektörün en eski ve Bitcoin konusuna gelindiğinde en çok hacme sahip platformlarından birisi. İki adımlı doğrulama seçeneği sunan borsa, aynı zamanda site içi grafik sunumu ve çok fazla altcoin seçeneği ile yatırımcıları kendisine çekmekte.

Kraken

ABD tabanlı en büyük Bitcoin borsalarından birisi olan Kraken, aynı Coinbase gibi bugüne kadar hiçbir saldırıya geçit vermeyen nadir platformlardan birisi konumunda. Kimlik doğrulama için 1-2 günlük bekletme süresine sahip olan platform, USD, Kanada Doları, Yen, Avro ve buna benzer birkaç itibari parayı daha listelemiş durumda.

Bitstamp

Bitcoin fiyatı konusunda piyasa genelinde en doğru verileri sunan platform olarak bilinen Bitstamp, alt hesap açabilme, SMS fiyat alarmı, yüksek güvenlik, kredi kartı kullanımı ve kullanışlı arayüzü ile öne çıkıyor. Android ve iOS uygulaması da sunan Bitstamp, en gelişmiş borsalardan birisi olarak biliniyor.

Gemini

Winklevoss ikizleri tarafından piyasaya sürülen Gemini kripto para borsası da ABD yasaları ile regüle edilmekte. Kurumsal ve bireysel kullanıcılara hitap eden platform, yeni başlayanların bile kullanabileceği bir arayüz sunmakta.

OkCoin 

Çin merkezli bir Bitcoin borsası olan OkCoin, hacim konusunda yüksek yerlere ulaşan platformlardan birisi olarak biliniyor. Kimlik doğrulaması için 2 güne yakın bekletme süresi gerektiren OKCoin’in güvenlik önlemleri de bunun neden gerekli olduğunu kanıtlamakta. Havale transferinde yüzde 0 komisyon alan borsa, sizin için bir hesap yöneticisi bile önermekte.

Kripto Para Nedir?

Her ne kadar tarihi daha eski olsa da Bitcoin ile daha yakından tanıdığımız kripto para terimi, paranın güvenli olması için kriptografinin kullanıldığı dijital para birimi olarak tanımlanabilir.

Güvenilir Kripto Para Siteleri

Kripto para ekosistemi henüz yeni bir alan olduğu için güvenilir siteleri tercih etmek riskler açısından büyük önem taşıyor. Yukarıda da belirtildiği gibi Kraken, Gemini, Poloniex ve Coinbase gibi borsalar güvenle tercih edilebilir.

Kripto Para Nasıl Alınır?

Yukarıda da saydığımız güvenilir kripto para borsaları aracılığı ile riskinizi en aza indirerek kolaylıkla kripto para alabilirsiniz.

Dünyanın En İyi Bitcoin Borsaları

En iyi kripto para borsası, güvenilir olmasının yanı sıra sizin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan kripto para borsası olarak nitelendirilebilir. Bu sebeple güvenilir borsalar arasından ihtiyaçlarınıza cevap veren borsa sizin için en iyi Bitcoin borsası olacaktır.

En İyi Türk Bitcoin Borsaları

Türk borsaları arasında da yine Btcturk, Paribu ve Koinesk gibi birçok borsanın arasından ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde karşılayan borsayı seçebilirsiniz.

En İyi Yabancı Bitcoin Borsaları

Şu an için Binance, Coinbase, Poloniex, Gemini ve Kraken gibi farklı ülkelerden farklı kripto para borsası bulunuyor. En güvenilir kripto para borsalarından herhangi birini kullanarak risklerinizi en aza indirebilirsiniz.Total
0
Shares
2 yorum
  1. Yorumunuz için teşekkürler. Geçen sene testi tekrar ettiğimiz sıralarda Takascoin kapandı. Koinim'de ise hacmin azaldığını görüyoruz. Bu yüzden yeni test yayınlamadık. İlk fırsatta BTCTürk ile yabancı bitcoin borsalarının karşılaştırmalı incelemesini yayınlayacağız. Lütfen isteklerinizi göndermeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

En İyi Bitcoin Mobil Uygulamaları

Sonraki Haber

Bitcoin ile Ödeme Alan Siteler

İlgili Haberler