Haftayı Düşüşle Açan BTC’de Kayıplar Sürecek Mi?

Haftayı Düşüşle Açan BTC’de Kayıplar Sürecek Mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta 10.000 dolarlık psikolojik seviyeyi geçmeyi denedikten sonra karşılaştığı reddetme ile 9.100 dolar seviyesine kadar çıktı. Ancak sonrasında sergilediği toparlanma ile 9.400-9.500 dolar seviyesine geri dönen BTC haftaya yine bir düşüşle başladı. Bitcoin fiyatı 9.120 dolar seviyesine kadar geriledi.

Düşüş Devam Eder Mi?

Hızlı bir düşüşün ardından, Bitcoin fiyatı ABD doları karşısında 9.100 dolarlık destekle yukarı yönlü bir hareket geçti. Dolayısıyla BTC, 9.000 dolarlık seviyenin üzerinde kalmayı başardı. Ancak düşüşün devam ettiği göz önünde bulundurulduğunda “Bu negatif yönlü eğilim nereye kadar devam edecek?” soruları sorulmaya başladı.

Bunların yanına analistlerin yaptığı açıklamalara göre Bitcoin’in 10.000 dolarlık seviyede karşılaştığı reddetmenin ardından 9.100 dolara kadar gerilemesi ve sonrasında 9.500 dolara ulaşsa da önemli bir seviye olan 9.540 dolarlık direnç seviyesinin aşılamaması düşüş olasılığını artırıyor.

Bununla birlikte Bitcoin’in 9.100 dolarlık önemli destek seviyesinin üzerinde kalamamasının da ayrıca bir düşüş göstergesi olacağı ifade ediliyor. Henüz net bir düşüş görülmese de Bitcoin bugün 9.100 dolar seviyesinin hem altında hem üstünde işlem görüyor.

Analistlere göre eğer Bitcoin boğaları kontrolü kaybederse ve 8.800 dolarlık destek seviyesinin altına inilirse kayıplar çok büyük olabilir.

Artış İhtimali

Düşüş tahminlerinin yanı sıra Bitcoin’de fiyat artışının 9.300 ve 9.400 dolar seviyesinde çok fazla zorlukla karşı karşıya olduğu ifade ediliyor. Öte yandan bir artışın başlayabilmesi için analistlere göre, fiyat 9.500 dolarlık direnç bölgesinin üzerine çıkmalı ve yukarı doğru yeni bir hareket başlatmak için 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde kalmalı. 9.500 dolardan sonraki direnç seviyesinin ise 9.800 dolar olduğu belirtiliyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.