Hacker’lar ETH Fiyatını Aşağı Çekebilir Mi?

İlayda Peker

Popüler bir kripto para borsası olan Kore merkezli Upbit Kasım ayında uğradığı bir hack saldırıcı ile yaklaşık olarak 50 milyon dolar değerinde olan 342.000 Ethereum’luk (ETH) kayıp yaşamıştı. Borsa her ne kadar kaybettiği ETH’leri geri kazanmaya çalışmış olsa da hala hacker’lar tarafından tutulan Ethereum’lar olduğu ortaya çıktı.

Bir Blockchain analiz firmasının verilerine göre saldırganlar elindeki ET’leri borsalar aracılığı ile diğer kripto para birimlerine ve geleneksel para birimlerine dönüştürmeye çalışıyor.

Ethereum İşlemleri

Şüpheli Blockchain işlemlerini izleyen bir Twitter hesabı olan “Whale Alert’a” göre,Upbit hack’indeki fonların önemli bir kısmı “BYEX” adlı borsaya yatırıldı. Kesin tutar belirtilmemiş olsa da hesap son birkaç hafta içinde birkaç adrese bir dizi 25.000 dolarlık işlem yapıldığını belirtti.

Whale Alert, fonların “önemli bir kısmının” BYEX’e gönderildiğini gösteriyor. Ancak Bitcoinist tarafından toplanan Blockchain verilerine bakıldığında, her biri yaklaşık 3.000 ETH ile hacker’lara bağlı en az üç adres var ve bu da Ethereum‘un satılacağı anlamına geliyor olabilir.

ETH Fiyatı Düşer Mi?

Hacker’ların borsalara para göndermesi iki anlama geliyor olabilir: Çalınan kripto para birimini paraya çevirmeye çalışıyorlar veya işlemlerini daha az izlenebilir hale getirmek için varlıklarını başka bir kripto para birimine dönüştürmek istiyorlar.

Yapılan açıklamalara göre durum ne olursa olsun bu, Ethereum’un önümüzdeki günlerde bir miktar satış baskısı ile karşılaşabileceği anlamına geliyor olabilir. Ancak Upbit’teki fonların sahipleri devreye girerse bahsi geçen durum değişebilir.

Örneğin, Binance CEO’su Changpeng Zhao, Kasım ayında “Binance’e gelen saldırıya uğramış fonların derhal dondurulmasını sağlamak için Upbit ve diğer endüstri oyuncularıyla birlikte çalışma” sözü vermişti.

Bilgisayar korsanları tarafından işletilen hesapların dondurulması, Ethereum’un satılmasını engelleyecek ve böylece bu kaynaktan gelen satış baskısının bir kısmını engellenebilecek.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Salgın Bitcoin’i Nasıl Daha Güçlü Yapacak?

Sonraki Haber

BTC Yeniden 9.500 Dolar Üzerini Gördü, Korelasyon Bozuldu

İlgili Haberler