“Günümüzdeki Krizden Tek Çıkış Yolu Bitcoin!”

İlayda Peker

Günümüzdeki krizin, mevcut küresel finansal sistem içindeki merkez bankaları ve diğer finansal kuruluşları bile bitirebilecek ölçüde büyüyebileceği ifade ediliyor. Bazı isimlere göre ise bu krizden tek çıkış yolu Bitcoin…

7 Nisan’da Keiser Report’a katılan kripto para fonlama platformu BnkToTheFuture CEO’su Simon Dixon, içinde bulunduğumuz ekonomik durumun çözümünün Bitcoin olduğunu ifade etti.

Dünyanın En Büyük Ponzi Şeması

Küresel koronavirüs salgını ve bunun küresel finans üzerindeki etkisi hakkında yorumlar yapan Dixon, salgının en kötü yönünün sağlık sistemi olmayacağını açıkladı ve bu konuda uyarılarda bulundu. Dixown konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Olayı dramatikleştirmek istemiyorum, ancak bu durum finansal sistemde küresel bir sıfırlama olmasına yol açacak.

Dixon bundan sonra merkez bankalarının ve hükümetlerin mevcut konumlarını devam ettirebilmeleri için çok ciddi bir çaba sarf etmeleri gerekeceğini dile getirdi. Ayrıca yalnızca geleneksel paralara güvenmek zorunda olan ve vergi mükellefi kişilerin de bunun bedelini ödemek zorunda kalacaklarını ekledi.

Dixon açıklamalarına şu şekilde devam etti:

Sanırım dünyanın en büyük düzenlenmiş ponzi planının muazzam sonuçlarını kaçınılmaz olarak deneyimlediğimiz için merkez bankalarından geleneksel bankalara kadar gerçek bir saldırı göreceğiz.

Koronavirüsten Sonra

Dixon’ın teorisine göre merkezi borç verme (lending) platformları mevcut kriz sebebiyle ölecek ve onların yerini dijital kurumlar alacak.

Sonuç olarak, paranın kontrolü ve dolayısıyla onu kullanmak zorunda kalan insanlar için her şey bugün olduğundan çok daha kolay olacak ve dünya Mex Keiser’ın “neo-feodalizm” olarak tanımladığı şeye doğru gidecek..

Kaynak: Cointelegraph


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber
ethereum teknik analizi

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 7/04/2020

Sonraki Haber

Bitfinex Staking Hizmetini Duyurdu

İlgili Haberler