Günlük Bazda Onaylanan İşlem Sayısında Ciddi Artış Var

İlayda Peker

Kripto topluluğunda bir kilometre taşı olarak görülen 500 milyon işlem sınırının aşılmasının yanı sıra günlük bazda onaylanan (txs) Bitcoin işlem sayısında da artışlar görülüyor.

Onaylanan İşlemler Artışta

Blockchain.com’da yayınlanan son verilere göre 6 Şubat’ta 315.370 ve 5 Şubat’ta 368.604 adet işlem onaylandı. Yapılan açıklamalara göre bu rakamlar Eylül 2019’dan bu yana görülmeyen rakamlar ve 2019 Mayıs’ında günlük onaylanan işlem sayısının 450.000’e ulaştığı görülmüştü.

Bunun yanında piyasalarda ciddi bir artış ivmesinin yaşandığı da rahatlıkla ifade edilebilir. Analistlere göre Bitcoin’in 10.000 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkması artık çok da zor değil. Bu hafta boyunca yaşanan artışlara bakıldığında Bitcoin hafta başından bu yanan yüzde 5’lik bir artış sergilediği ve 9.800 dolara kadar ulaştığı görülüyor.

Bunun yanında verilere göre Bitcoin’in piyasa hakimiyetinde düşüşler yaşanıyor. Çünkü altcoin’ler son dönemde, özellikle 2020 başından bu yana atağa geçmiş durumda. Dolayısıyla yatırımcılar, Bitcoin’deki fonlarını artış bekledikleri altcoin’lere çekiyor. Bu da Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin %65 seviyelerine düşmesine sebep oluyor.

Öte yandan kripto para piyasasında tüm kripto para birimlerinin ortak bir artış ivmesi yakaladığında boğa piyasası sinyaller alındığını göz önünde bulundurursak Ethereum’un XRP’nin ve diğer coin’lerin Bitcoin ile beraber artışa geçmesi pozitif işaret olarak algılanabilir.

Tüm bunlarla beraber bu yıl çoğu analist çeşitli sebeplerle yeni rekorların kırılabileceğine inanıyor. Örneğin 2019 Ekim’de yaptığı isabetli tahminlerle tanıdığımız kripto analisti Filb Filb, yarılanma öncesinde Bitcoin fiyatının 12.500 dolar seviyesini aşacağına inanıyor. Konuyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz…Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ICO’lar Öldü Mü? ICO’ların Yerini IEO’lar Alabilir Mi?

Sonraki Haber

Japonya G7’de Kripto Paraların Olmasını İstiyor

İlgili Haberler