Güney Koreli Kripto Para Yatırımcıları Altcoin’lere Yöneliyor

Bitcoin Haber

DeSpread Research’ün araştırmasına göre Güney Koreli kripto para yatırımcıları, büyük kripto paralar yerine popüler ve küçük çaplı altcoin’leri tercih ediyor. Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto paraların ülkede düşük işlem hacmine sahip olması, bu bulguyu doğruluyor. Araştırmada, Güney Kore’deki kripto para yatırımcılarının sayısının bu yıl yaklaşık 6 milyon, yani nüfusun yüzde 10’una ulaştığı belirtiliyor.

Yerel kripto para borsaları ise hacim olarak küresel rakiplerinden daha iyi performans gösteriyor. Bununla birlikte, Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası olan Upbit, işlem hacmi ile piyasa lideri Binance’i geride bırakıyor.

DeSpread Research’ün raporuna göre, yatırımcıların çoğunluğu yüksek kar potansiyeline sahip altcoin’lere ilgi gösteriyor ve bu ilginin beraberinde gelen yüksek riskleri kabul ediyor. Raporda, Güney Koreli yatırımcıların altcoin’lere büyük ilgi duydukları ancak Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto paralarla ilgilenmedikleri belirtiliyor.

Ayrıca, işlem hacimleri bakımından küresel pazara hakim olan Bitcoin, Ethereum ve Polygon gibi kripto paraların Upbit’teki işlem hacimleri şaşırtıcı derecede düşük. Bu durum, Upbit’in küresel pazara kıyasla benzersiz özelliklere sahip olduğunu ve yatırımcı tercihleri ile yatırım stratejilerindeki bölgesel farklılıkları yansıttığını gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana ve Bitcoin’deki Potansiyel Yükseliş

Sonraki Haber

Bitcoin’in 2023’teki Tahmini ve Ekim Ayı Performansı

İlgili Haberler