Güney Kore’li Kripto Para Şirketi Delio, Aldığı Para Cezasına Karşı Dava Açmayı Planlıyor

Bitcoin Haber

Güney Kore merkezli kripto para borç verme ve borç alma şirketi Delio, hakkında açılan bir soruşturma sonucu aldığı para cezasına karşı düzenleyici kuruma dava açmayı planlıyor. Şirket yetkilileri, cezaya sebep olan yasanın yanlış yorumlandığını iddia ediyor. Kripto varlıkların finansal ürün olarak kabul edilip edilemeyeceği ve bu konuda düzenleme olup olmadığı konusunda belirsizlik yaşanıyor.

Delio, Finansal Hizmetler Komitesi (FSC) tarafından sunulan iddiaların asılsız olduğunu savunuyor. Şirketin yönetimi, ülkenin kripto varlık ürünleri ile ilgili net bir düzenlemesi olmadığını ve bu durumda verilen kararın yasalara göre değerlendirilmesinin mantıksız olduğunu ifade ediyor.

Delio’nun CEO’su Jeong Sang-ho’nun görevden alınması önerilen rapor, şirketin üç aylık iş durdurma ve 1.34 milyon dolar para cezası almasına sebep oldu. Şirket, bu durumun faaliyetlerini durma noktasına getirebileceği ve şirketin kapatılmasına neden olabileceği görüşünde.

Güney Kore’de, kripto varlıkların nakit borç veren ve borç alan bir kredi finans şirketi tarafından nasıl işlendiği ve düzenlendiği konusu tartışmalı bir konu. Delio, kripto varlık yatırımlarının ve şirketin sunduğu hizmetlerin mevcut düzenleyici yasalar kapsamında finansal ürün olarak kabul edilip edilmediği konusunda belirsiz olduğunu belirtiyor.

Şirketin avukatları, kripto varlık yönetim hizmetine ilişkin düzenlemelerin bulunmadığını ve FIU’nun kripto varlık finans hizmeti ve yönetim ürünlerini mevcut yasalar çerçevesinde finansal yatırım ürünleri olarak yorumladığını belirtiyor. Bu durumun, yasanın yanlış yorumlanması anlamına geldiğini belirtiyorlar.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Madenciliğinin Karbon Emisyonları %37,5 Azaldı

Sonraki Haber

Fed Toplantısı Öncesi Kripto Para Piyasası ve Bitcoin’in Hedefi

İlgili Haberler