Guggenheim Partners, Bitcoin (BTC) Konusunda Korkutucu Tahminini Duyurdu!

Fatih Uçar
Bitcoin 30.000 desteğini koruyabilecek mi? Minerd bunun olmayacağını söylüyor

Yatırım şirketinin baş analisti Scott Minerd Bitcoin (BTC) hakkında önemli bir değerlendirmede bulundu. Hali hazırda 32.000 doların üzerinde tutunmaya çalışan Bitcoin yeniden kendini güvenli bölgeye atabilecek mi? Bitcoin için olumsuz senaryo gerçekleşirse altcoin pazarı son derece olumsuz etkilenecek.

Scott Minerd Bitcoin Öngörüsü

Twitter üzerinden Bitcoin hakkında önemli bir duyuru yayınlayan Guggenheim Partners baş analisti kripto para yatırımcılarını korkuttu. Fiyatın 30.000 desteğini kıracağını düşünen Minerd güçlü alt desteğin son derece yıprandığını düşünüyor.

Bitcoin yakın zamanda 2 kez 30.000 desteğini kırdı. Belki de Bank of America haberi olmasaydı yeniden 30.000 doların altında bir Bitcoin fiyatı konuşuyor olacaktık. Gün içinde 31.000 seviyesine kadar inan Bitcoin (BTC) fiyatı en yakın destek olan 32.000’in üzerinde fiyatlanmaya devam ediyor.

Minerd daha önce de Bitcoin hakkında bu tarz olumsuz açıklamalarda bulunmuştu. Hatta haziran ayı bitmeden 15.000 doların görüleceğini inandığını Twitter üzerinden duyurdu. Topluluk bu tahminlerin boşa çıkmasını dilese de ünlü analist bir konuda haklı olabilir.

Bitcoin Fiyatı ve Dip Testleri

Minerd fiyatın sürekli olarak dönüp dolaşıp 30.000 desteğine geldiğini savunuyor. Bu konuda kesinlikle haklı, fiyatın yukarı yönlü hareketleri kimi zaman Elon Musk veya başka sebeplerden baskılandı. En yakın 40.000 zıplaması Musk’ın paylaşımlarıyla dibi gördü.

Bitcoin fiyatının dip destek olan 30.000 seviyesini üçüncü kez kırmaya yeltenmesi bunun gerçekleşme ihtimalini artırıyor. Eğer böyle bir şey olursa 28.000 seviyesinin altına en iyi ihtimalle iğne atılacaktır. Önümüzdeki hafta beklenen olumsuz haberler bunu tetikleyebilir. Bu senaryo bizi 4.000-10.000 arasında gidip gelen fiyatın olduğu günlere götürebilir.

Elbette geçmişte yaşandığı gibi olmaz, oranlama yaparsak fiyatın geçmişteki hareketlerini tekrar etmesi 13.000 ile 25.000 arasında bir hareketi doğuracaktır. Buhran döneminin bu seviyelerde ne kadar süreceği bilinemez belki de 2 yıl böyle devam edebilir. Ancak nihayetinde yeni boğanın başlamasıyla Bitcoin altı haneli hedefine koşacaktır.

Geçmiş dönem tecrübelerini paylaşan analistler fiyatın 25.000 altına inmesi halinde 13-25.000 arasındaki uzun git gel döneminin yaşanabileceğini söylüyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının dikkatli olarak kesinlikle stoplu hareket etmesi faydasına olacaktır.Total
37
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Anonymous, Çin ve Elon Musk’ı Hedefe Koydu Ekosisteme Yeni Bir Token Kazandırdı!

Sonraki Haber

XRP Fiyatı: Ripple’da Aşağı Yönlü Oluşumlar Devam Ediyor

İlgili Haberler