Grayscale’in ETH Hisseleri 4 Günde %50 Düştü

Grayscale’in ETH Hisseleri 4 Günde %50 Düştü

Grayscale Ethereum Investment Trust (ETHE) hisseleri, ikincil over-the-counter (OTC) piyasalarda sadece dört günde %50 oranında düştü. Her hisse 0.094 Ethereum’u (ETH) temsil ederken keskin geri çekilme, Grayscale’s Ethereum Investment Trust hisselerindeki getirinin iki haftadan kısa bir sürede %750’den yaklaşık olarak %360’a düştüğünü gördü.

Grayscale Ethereum Investment Trust

ETHE’nin şu anki 102,5 dolar fiyatı, yatırımcıların OTC piyasalarına güvenerek ETH’ye erişmek için Ethereum başına 1,090 dolarlık bir fiyat ödemek istediği anlamına geliyor.

Öte yandan düşüş, Grayscale’in birincil piyasasında satın alınan ve 12 aylık bir kilitlenme süresi olan birçok ETHE hissesinin kilidiyle de çakıştı. Bu sürenin sona ermesi ikincil OTC piyasalarında çok daha fazla hisse bulunmasına neden oldu.

Bunun yanında Ethereum’un yakında çıkacak olan ETH 2.0 yenilemesi dolayısıyla oluşan heyecan, yakın zamanda Ethereum başına 2.905 dolarlık zımni bir fiyatla işlem gören ETHE hisselerine yansımış gibi görünüyor. Ethereum’un gerçek fiyatına yansıtılırsa, bu fiyat 323 milyar dolarlık bir piyasa değerine yani Bitcoin‘in (BTC) piyasa değerinin iki katına yakın olacak.

Ancak, geçtiğimiz hafta Grayscale Ethereum’un düştüğünü gördü. ETHE bugün 100 dolardan daha yüksek bir seviyeye çıkmadan önce 204 dolardan düşüşe geçti ve 80 doların altını gördü.

ETH Fiyatları Etkilenmedi

ETHE piyasasındaki ağır satış, ETH’nin spot fiyatını etkilemedi. ETH, fiyatları son dört gün içinde yaklaşık 230 ile 245 dolar arasında seyretti.

Bunun yanı sıra Haziran ayı başlarında, Grayscale’in şu ana kadar 2020’de 110 milyon dolar değerinde ETH satın aldığı ortaya çıkmıştı ve bu sadece beş ay içinde Ethereum‘un tüm piyasa değerinin kabaca %0.4’üne eşitti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.