Grayscale Ethereum Trust, ETH’dan İyi Performans Gösterdi

Grayscale Ethereum Trust, ETH’dan İyi Performans Gösterdi

Grayscale Ethereum Trust (OTCQX: ETHE), yatırımcıların geleneksel yatırım araçları içinde kripto piyasaları ile işlem yapmasını sağlamak için tasarlanmış benzersiz bir mekanizma olarak karşımıza çıkıyor ve geçtiğimiz günlerde fiyat artışı sırasında Ethereum’un (ETH) kendisinden çok daha iyi performans gösterdiği görülüyor.

Gerçek Mi, FOMO Mu?

Grayscale Ethereum Trust fiyatı bir önceki ay 120  dolar seviyesinin altında kapandı. Ancak Haziran ayının ilk günlerinde muazzam bir artış ivmesi kazanan OTCQX: ETHE, Şubat ayının en yüksek seviyelerine yeniden göz dikti ve şu anda yaklaşık olarak 177 dolar bandından işlem görüyor.

Öte yandan hisse sayısına göre de Ethereum (ETH) hisseleri de (ABD Doları karşılığı) nispeten yüksek olarak karşımıza çıkıyor ve hisse başına 22,78 dolardan işlem görüyor.  Bu da her bir stokun Grayscale hisselerinde 0.09 ETH ile korele olduğu anlamına geliyor.

Bununla birlikte grafiklere göre ETHE fiyatı yaklaşık 0,75 ETH olarak karşımıza çıkıyor. Sonuç olarak yatırımcıların bir Grayscale Ethereum Trust’ın değerlemesi yaklaşık olarak 1.800 dolar olarak ölçülüyor.

Ancak buradaki çelişkiyi Michigan Ethereum Meetup’ın organizatörü Alexander Fischer paylaştığı bir tweet gönderisinde açıkladı. Fischer açıklamasına yorumlarda bulunana kullanıcılar ise bu durumun Ethereum’un (ETH) büyük ölçüde değersiz olduğu anlamına gelebileceğinin işareti olduğunu ifade ediyor.

Ethereum Boğa Koşusu

Öte yandan tecrübeli yatırımcı Andrew Kang, Ethereum merkezli bir enstrümana bu kadar büyük bir para akışının kısa vadede büyük bir koşuya neden olacağına inanıyor. Ancak bunun karşısında bazı isimler bu durumun yalnızca bir düşüş belirtisi olabileceğini ifade ediyor.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.