Grayscale 7 Altcoin İçin Yeni Fon Açıkladı!

Fatih Uçar

Fonun odak noktası Ethereum katili projeler ve yatırımcılar ETH rakibi bu altcoinlere tek bir fon üzerinden yatırım yapabilecek. Grayscale özellikle kurumsal yatırımcıların çok daha kolay bir şekilde kripto paralara yatırım yapabilmesi için Trust’lar oluşturuyor. Bunların ETF’lere benzetebiliriz. Birçok kripto paraya dolaylı yoldan Grayscale Trust’ları ile yatırım yapabiliyorsunuz.

Grayscale Yeni Yatırım Fonu

Dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, Ethereum dışındaki akıllı sözleşme platformlarına adanmış yeni bir kripto para birimi fonunu açıkladı ve alternatif ağlar için artan yatırımcı iştahının altını çizdi.

GSCPxE kısaltmasıyla da bilinen Grayscale kıllı Sözleşme Platformu Ex-Ethereum Fonu, şirketin 18. yatırım ürünüdür. Fon, aşağıdaki ağırlıklarda yedi akıllı sözleşme platformuna toplu yatırım yapma imkanı sağlayacak.

  • Cardano (ADA): %24,63
  • Solana (SOL): %24,27
  • Avalanche (AVAX): %16,96
  • Polkadot (DOT): %16,16
  • Polygon (MATIC): %9,65
  • Algorand (ALGO): %4.27
  • Stellar (XLM): %4,06

Grayscale, yeni fonun artık akredite yatırımcılar tarafından günlük abonelik için açık olduğunu söyledi.

Ethereum ve Rakipleri

Ethereum’un önde gelen akıllı sözleşme platformu olarak hakimiyeti, üstün işlem hızları, daha düşük maliyetler ve daha yüksek verim kapasitesi sunduğunu iddia eden rakipler tarafından sarsılabilir. Ethereum, merkezi olmayan uygulama alanına hakim olmaya devam ederken, DeFi endüstrisi daha adil bir oyun alanı haline geliyor. DeFi Llama’ya göre, şu anda Ethereum, DeFi protokollerindeki TVL %55,4 seviyesine gevşedi.

Ethereum, kilitli toplam değere göre en büyük DeFi platformu olmaya devam ediyor, ancak hakimiyeti geçen yıl boyunca azaldı. Grayscale, 22 Mart itibarıyla yönetimi altındaki 36 milyar doların üzerinde varlığa sahip açık ara dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisidir. Yönetim altındaki varlıklar, Bitcoin’in (BTC) rekor kıran rallisinin zirvesi sırasında Kasım 2021’de 60 milyar doların kuzeyine ulaştı.

GBTC olarak da bilinen Grayscale Bitcoin Trust, 26,4 milyar doların üzerinde varlığa sahip en büyük kripto fonudur. Grayscale tarafından Ethereum killer diye tabir edilen varlıkların dikkate alınması orta vadede bu projelere güveni daha da artırabilir. Ancak Ethereum’un PoS algoritmasına geçişinin tamamlanmasıyla birlikte rakiplerin güç kaybedebileceğini de unutmamak gerekiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple ve SEC Davasında Son Durum Ne?

Sonraki Haber

Analist Bu 3 Altcon’e Dikkat Çekiyor!

İlgili Haberler