Google’daki “Düşükten Satın Al” Aramalarında Rekor Artış

İlayda Peker

Kripto para birimi piyasası toplam değerinde son 24 saat içinde yaklaşık olarak 26 milyon dolarlık bir kayıp yaşadı. Ancak Google aramaları durumun düşünüldüğü gibi iç karartıcı olmadığını gösteriyor.

Düşük Fiyattan Satın Almak

Bugün petrol piyasaları otuz yılda en büyük tek günlük düşüşünü yaşadı ve kripto para birimi endüstrisi de 24 saat içinde 26 milyar dolarlık bir kayıp gördü. Ancak ortaya çıkan bir veri yatırımcıların bu durumu fırsata çevirmek için çalıştığını gösteriyor. Google aramalarında “düşük fiyattan satın alma” aramalarında ciddi bir artış görülüyor.

Bu gibi piyasa durumlarında yatırımcılar düşen fiyattan varlığı satın alarak fiyat yükseldiğinde kar elde etmek ister. Bu da “buy the dip” yani “düşük fiyattan satın alma” olarak nitelendiriliyor. Bunun yanında fiyatın nereye kadar düşeceği de tabii ki başka bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

Her Şey Yeni Mi Başlıyor?

Çoğu analist, koronavirüs korkuları ve şişirilmiş bir balonun kombinasyonun daha derin kayıplara neden olabileceği için en kötüsünün henüz gelmediğine inanıyor. Ancak Bitcoin için durumun böyle olmadığı düşünülüyor.

Bitcoin Halving yani Bitcoin madencilik ödülü yarılanması yaklaşırken, birçok analist bir numaralı kripto para biriminin zaten bir boğa piyasasına geri döndüğünü düşünüyor. Ayrıca teknik analiz kullanan bazı yatırımcılar, kripto para birimi fiyatlarının “bir sonraki büyük artışına” hazırlandığına dikkat çekiyor.

Analistlerin bahsettiği gibi Bitcoin fiyatı büyük bir ralli hazırlığı içindeyse şu anki fiyatlar gerçekten bir satın alma için fırsat olabilir. Tabii ki her zmaan belirttiğimiz gibi iyi analizler ve gözlemleme ile yatırım yapmak en sağlıklısı…

Kaynak: Bitcoinist


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin teknik

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi

Sonraki Haber

Hindistan’da Yasak Kalktı, Kraken Harekete Geçti

İlgili Haberler