Google, Kripto Paralar Konusunda Ciddi Adımlar Atacak!

Fatih Uçar

Google, kullanıcıların kriptoyu dijital kartlarda saklamasına izin vermeyi planlıyor. Bloomberg’e göre Google, ödemeler bölümünü yönetmesi için PayPal kıdemli Arnold Goldberg’i işe aldı. Teknoloji devinin attığı bu adım kripto topluluğunda büyük heyecan uyandırdı. Geçtiğimiz yıllarda reklamlarda bile kripto paraları yasaklayan şirket bu “U” dönüşü gerçekten takdire şayandır.

Google Kripto Para Saklama Hizmeti

Teknoloji devi, kripto para birimlerinin dijital kartlarda saklanmasına izin vermeyi düşünüyor. Google’ın ticaret başkanı Bill Ready, şirketin kripto para birimlerine “çok dikkat ettiğini” söyledi:

“Kullanıcı talebi ve satıcı talebi geliştikçe, biz de onunla birlikte gelişeceğiz”.

Ekim ayında Google, kripto para ticaret platformu Bakkt ile güçlerini birleştirdi ve şirketin ana bulut sağlayıcısı oldu. Alphabet‘in risk sermayesi kolu, kripto holdingi Digital Currency Group’un Kasım ayında 10 milyar dolara değerlenmesini sağlayan yatırımcılar arasında açıklandı. Bloomberg raporu, Google’ın gelecekte daha fazla kripto para birimi ortaklığı imzalamaya hazır olduğunu söylüyor. Bitcoin, Google haberlerinde hafif bir artış kaydettikten sonra büyük borsalarda 42.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin (BTC)

Akşam gelen haber Bitcoin fiyatının 42.000 doları aşmasına yetti ancak fiyat halen bu seviyede tutunabilmiş değil. En büyük kripto para birimi halen 41.900 ile 42.200 dolar arasındaki hareketlerine devam ediyor. Yarın yapılacak olan ve kripto paraların çevreye zararlarını araştıracak Komite duruşması yakından takip edilmelidir. Bunun yanı sıra önümüzdeki hafta Çarşamba günü FED faiz ve mali politika kararlarını açıklayacak.

Piyasa her zamanki gibi yüksek volatilitede fiyatlanmaya devam ediyor. Yaklaşık 10 haftadır düşen Bitcoin’in artık 42.000 dolar desteğinde tutunarak yeniden 44.500’lü dirençleri aşması gerekiyor. Aksi taktirde yeniden 38.000 dolar desteğinin test edildiğini görebiliriz.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

CoinMarketCap ve Shiba Inu’dan (SHIB) Önemli Ortak Hamle!

Sonraki Haber

Bitcoin ve Altcoin’ler: BTC ve Altcoin’ler Ne Zaman Yükselişe Geçecek?

İlgili Haberler