Google, Bir Merkezsiz Uygulamayı Google Play’den Kaldırdı!

İlayda Peker

Google, Ethereum cüzdanını ve merkezsiz uygulama tarayıcısı olan MetaMask’in android istemcisinin Google Play uygulama mağazasından indirilmesini yasakladı.

MetaMask ekibi, 26 Aralık’ta Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, MetaMask’in Google’ın finansal hizmetler politikalarını ihlal ettiği için android uygulamasının Google Play mağazasından indirilmesini askıya aldığını ifade etti.

Yapılan açıklamalara göre Google yasaklama sebeplerinden biri olarak mobil cihazlarda kripto para birimi madenciliğini yasaklayan politikalarını sundu. MetaMask, Google’ın bu adımına itiraz etmeye çalıştı ancak Google, itirazı hemen reddetti.

MetaMask ortak baş geliştiricisi Dan Findlay konuyla ilgili Cointelegraph’a yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Bunun, Google’ın denetleyicileri açısından gerçekten bir hata olduğunu düşünmek istiyorum. Ancak tüm kripto YouTube yasakları ile birlikte, Google’ın merkezsiz teknolojilerle etkileşime girme şekli beni gerçekten çok fazla endişelendiriyor.

Yalnızca Google Değil…

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Google’a ait video devi YouTube, kripto para birimiyle ilgili çeşitli içerik oluşturucuların kanallarından kripto ile ilgili videoları kaldırmıştı. Ancak bugün YouTube temsilcileri, video kaldırma işlemlerinin yanlışlıkla yapıldığını ve bazı içeriklerin geri yüklenmeye başladığını iddia etti. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde siz okurlarımızla paylaşmıştık.

Bununla birlikte, YouTube videolarının kaldırılıp eski haline getirildiği tek taraflı bir açıklama olarak kaldı. Birçok içerik oluşturucusu merkezi olmayan video platformlarına geçiş yapmayı düşündüklerini ifade etti.

Her ne kadar Google, YouTube ve Facebook gibi sosyal paylaşım platformları kripto para birimleri ile ilgili yasaklayıcı adımlar atmaya çalışsa da görüldüğü gibi kripto içerik üreticileri teslim olmaya ya da pes etmeye niyetli değil…


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

YouTube Sonunda Üstüne Düşeni Yaptı: Kriptolarla İlgili Açıklama Geldi

Sonraki Haber

Güney Kore, Dijital Para Uzmanlarını İşe Alıyor

İlgili Haberler