Golem (GNT) Coin: Decentralize İşlem Ağı Kripto Para Birimi

Bitcoin Haber

Golem (GNT), merkezsiz bir işlem ve hesaplama ağı olan Golem Network’ün kripto para birimidir. Golem Factory tarafından 28 Nisan 2016’da duyurulan proje, 10 Nisan 2018’de piyasaya sunulmuştur. Tamamen merkezsiz olan bu ağ, kullanıcılara bir ücret karşılığında bilgi işlem gücü satın alma fırsatı sunar.

Bilgisayarlarını veya cihazlarının işlem gücünü kullanmayanlar, ihtiyacı olanlara kiralama benzeri bir sistem sayesinde düşük fiyatlara satarken, ihtiyacı olan kullanıcılar bu gücü satın alabilir. Bu peer-to-peer ağda işlem gücü satın almak veya satmak isteyenler tarafından kullanılan kripto para Golem Coin olarak bilinir.

Golem Coin, ağ üzerindeki işlem gücünü kiralamak veya satmak isteyen yatırımcılar tarafından ödemelerde kullanılır. İşlem gücü satın almak için, ağdaki bir işlemi başlatıp ödemek istediğiniz GNT miktarını belirtmelisiniz.

Bilgi işlem gücünü satan sağlayıcı, karşılığında istedikleri GNT miktarına göre teklifler arasından seçim yapar. Tüm süreç Golem Coin üzerinden gerçekleşir ve böylece ağın kripto parası önemli bir kullanım ve değer kazanır.

GNT Coin, Binance platformu üzerinden BTC karşılığında satın alınabilir. Binance, kullanıcılar için en popüler platform olarak öne çıkar ve sağladığı likidite ve güvenlik de yatırımcıların tercihini etkiler.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Arbitrum’un Yükselişi ve ARB Coin Analizi

Sonraki Haber

Avalanche Ekosistemine 10 Milyon Dolarlık Yatırım

İlgili Haberler