George Floyd Token Piyasaya Sürüldü, Proje Sahte Olabilir Mi?

George Floyd Token Piyasaya Sürüldü, Proje Sahte Olabilir Mi?

Girişimciler ABD’deki gergin durumdan yararlanmak ve yeni bir token piyasaya sürmek için harekete geçti.

Bilindiği gibi siyahi vatandaş George Floyd, polisin orantısız güç kullanımı sonucunda hayatını kaybetti ve bunun hemen arkasından başta Minneapolis olmak üzere Amerika büyük protestolar tanıklık etti ve etmeye devam ediyor. Kripto para ekosisteminin büyük çoğunluğu da bu protestoları desteklediğini açıkça belirtti. Bazı isimler bu tip haksızlıkların bir daha yaşanmaması adına çeşitli bağışlar yaparken bazıları da aslında bu durumu bir fırsata çevirmek için harekete geçti.

George Floyd Token

Tüm bunların sonucunda “George Floyd Token” veya kısaca FLYD piyasaya sürülüyor. Projenin resmi web sitesine göre bu hamle ile George Floyd sonsuza dek yaşayacak ve çalışanların motive edilmesinin sermayesi güvenli bir şekilde toplanabilecek.

Ancak Floyd’u Blockchain yoluyla ölümsüzleştirmeye yönelik açıklamalara rağmen token, tahsil edilebilir ya da değişimi mümkün olan bir token değil. Yapılan açıklamalara göre FLYD, “protestocuların ve aktivistlerin yardıma ihtiyaç duymaları halinde birden fazla ödeme akışını kabul etmelerine yardımcı olmasını” sağlayacak standart bir ERC-20 token’ı olarak karşımıza çıkıyor.

Proje Sahte Olabilir Mi?

Cointelegraph’ın haberine göre, 2017 yılında birçok sahte ICO projesinde olduğu gibi bu proje de protestocuların neden likit olmayan ve yeni başlatılan bir token kullanmak isteyeceklerini açıklayamıyor.

Öte yandan kurucular, Uniswap’ta alıcıların dikkatini çekme umuduyla bir dizi airdrop başlattı ve ETH ile FLYD işlem çiftinin başladığını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre kazancın bir kısmı Floyd ailesine ve “BLM hareketine” adanacak.

Tüm bunların yanında FLYD projesi, BLM kuruluşu içindeki alıcıların nasıl seçileceğini belirtmiyor. Ayrıca “Gizlilik politikası” ve “şartlar ve koşullar” sayfaları da “bulunamadı” hatası veriyor. Proje tarafından sunulan iletişim formu ve e-posta da çalışmıyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.