Gensler’in Açıklamaları Kripto Para Piyasasını Nasıl Etkileyecek? 

Bitcoin Haber

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, diğer kripto tokenlerin yanı sıra ETH’nin de kayıtsız bir menkul kıymet olarak daha fazla incelemeyle karşı karşıya kalabileceğini ima etmeye devam etti. Ve menkul kıymetler yasaları zaman içinde test edildiğinden, endüstri sıraya girse iyi olur. 

Gensler Açıklamaları 

Gensler, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para biriminin bir menkul kıymet mi yoksa bir emtia mı olduğu konusunda doğrudan ağırlık vermeyi neden reddettiği sorulduğunda, “Halk, ortak bir girişimde başkalarının çabalarına dayalı karlar bekliyorsa, bunlar bir menkul kıymetin göstergesidir” dedi.  

Gensler, “Genel olarak, bu token operatörlerinin genellikle web siteleri var, genellikle yazılımı güncelleyen bir grup bireyleri var, genellikle Twitter hesapları var, genellikle avukat tutuyorlar, genellikle SEC üyeleriyle ve kongre üyeleriyle görüşen lobiciler var” dedi. “Bu işin ortasında ortak bir destekçi grubunun olmaması mantığa aykırı.” 

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin Cumhuriyetçi başkanı Patrick McHenry, daha önce SEC başkanına konuya daha fazla açıklık getirmesi için baskı yapmıştı; bu durum Gensler ile Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu Başkanı Rostin Behnam arasında bir sürtüşme noktası gibi görünüyor. New York Başsavcısı Letitia James, kripto firması KuCoin’e karşı yakın zamanda açılan bir yaptırım davasında, eterin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu ve muhtemelen Ethereum‘un ortak yaratıcısı Vitalik Buterin ve diğer ilk geliştiricileri yasal sorumluluğa açtığını iddia etti.  

McHenry, Gensler’in ether hakkında daha fazla ayrıntı vermesini sağlamak için tekrarlanan girişimler sırasında “Bana bir mola ver, hadi,” dedi. “Burada bir netlik eksikliği var, en azından bunu kabul edebilir misiniz?” 

Kriptoda Netlik 

Gensler, Salı günü bu komite önünde yapılan duruşmanın ardından gazetecilere konuştu ve bu sırada Cumhuriyetçilerden diğer konuların yanı sıra dijital varlıklarla ilgili uzun bir sorgu ve komite Demokratlarından ara sıra kritik sorular aldı. 

The Block tarafından, eski bir SEC bölüm başkanı da dahil olmak üzere kripto para birimiyle ilgili politika yapıcıların çelişkili görüşleri göz önüne alındığında eter konusunda daha doğrudan rehberliğin mantıklı olup olmayacağı sorulan Gensler, “bu, netliğe sahip olan ve yanlışlıkla bunu görmezden gelmeye çalışan bir alan” şeklinde yanıt verdi.  

Gensler, “Zaman içinde test edilmiş menkul kıymetler yasaları gerçekten de zaman içinde test edilmiştir,” diye ekledi. “İşte bu yüzden okuyucularınızın, hatta belki de sahiplerinizin bir kısmının menkul kıymetler yasalarına uymasını sağlamamız gerekiyor.” 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin 30.000 Doları Geri Aldı: ETH, DOT ve Altcoin’lerde Son Durum 

Sonraki Haber

Kripto Balinaları ve Arbitrum’un (ARB) Meteorik Yükselişi 

İlgili Haberler