Genç Kuşaklar, Amerikan Rüyası ve Finansal Sistemle Hayal Kırıklığı yaşıyor

Bitcoin Haber

Kripto para piyasasına ilişkin yeni bir Coinbase raporuna göre, Z Kuşağı ve Y Kuşağı olarak adlandırılan genç kuşaklar, Amerikan rüyasını ve finansal sistemi hayal kırıklığına uğruyor. Rapor, genç Amerikalıların geleneksel olmayan yollarla finansal bağımsızlığa ulaşma konusunda eski kuşaklara göre daha açık olduklarını gösteriyor.

Rapora göre, gençler yüksek konut maliyetleri, enflasyon ve modası geçmiş bir sistem nedeniyle Amerikan rüyasını ulaşılabilir bulmuyorlar. Bunun yerine, geleneksel finans yollarını takip etmek yerine daha esnek olan yeni iş, mülkiyet ve finans modellerini aktif olarak inşa ediyorlar.

Genç nesiller ayrıca yeni ekonomik beklentileri keşfetmeye devam ediyorlar. Kripto para gibi teknolojilerden güç alan modernize edilmiş bir sistem ve gençleştirilmiş bir Amerikan rüyası için hazırlık yapıyorlar.

Raporda, genç kuşağın neredeyse %38’inin kripto ve blockchain teknolojisinin geleneksel finansın ötesinde ekonomik fırsatlar sunduğuna inandığı belirtiliyor. Bu oran yaşlı bireylerde sadece %26 olarak kaydedildi.

Gençlerin %31’i kripto para varlıklarına sahipken yaşlı bireylerde bu oran sadece %12’de kalıyor. Gençlerin %38’i kripto para piyasasının finansın geleceği olacağına inanıyor.

Raporda, gençlerin sadece kripto para sahibi olmakla kalmayıp aynı zamanda kripto para eğitimi de aldığı belirtiliyor. Y ve Z kuşağı, 2028’e kadar oy verme çağındaki Amerikalıların çoğunluğunu oluşturacaklarını ve 2024’te ileri görüşlü adaylara oy vermeyi planladıklarını ifade ediyorlar.

Raporda, genç kuşağın %51’inin 2024 seçimlerinde kripto lehine adayları desteklemeye istekli oldukları açıklanıyor. Ayrıca gençlerin %39’u politikacıların kripto para birimi ve blockchain teknolojisi gibi girişimleri desteklemesi gerektiğine inanıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Lido Finance, Wrapped Ethereum’u BNB Chain’e ve LayerZero’ya Entegre Etti

Sonraki Haber

XRP Sizi Zengin Eder Mi?

İlgili Haberler