Gemini, New York Post Haberini Yanıltıcı Buldu: 282 Milyon Dolarlık Fon Nerede?

Bitcoin Haber

Önde gelen kripto borsası Gemini Trust Co., New York Post’ta yayınlanan bir haberle ilgili hayal kırıklığını dile getirerek haberin yanıltıcı bir girişim olduğunu belirtti. Haberde, Gemini’nin Genesis Global’den 282 milyon dolar çektiği ve bu durumun yatırımcılar için zararlı olabileceği iddia edildi. Gemini, bu iddiaları reddetti ve ilgili fonların, şirket veya kurucularının kişisel fonları yerine Gemini Earn programının kullanıcılarına ait olduğunu belirtti.

Gemini ayrıca, Barry Silbert ve Digital Currency Group’u (DCG) kamuoyunu manipüle etmek ve kendi manipülatif davranışlarından uzaklaşmak için bilinçli bir girişim düzenlemekle suçladı. Gemini, New York Post’un bu taraflarca önceden planlanmış bir hikaye ile beslendiğini öne sürdü.

Gemini Earn programı hakkında da bilgi verildi. Programın, kullanıcılarına fayda sağlamak için bir “likidite rezervi” oluşturduğu belirtildi. Bu rezerv, 2022 yazında yaşanan piyasa dalgalanmalarına bir çözüm olarak artırıldı ve 9 Ağustos 2022’de kullanıcıların 282 milyon dolarlık fonları Genesis’ten geri çekilerek likidite rezervine eklendi.

Gemini, likidite rezervini artırmanın mantıklı ve tedbirli bir seçenek olduğunu ve bu sayede Earn kullanıcılarını Genesis’in iflasından koruduğunu belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Bloomberg Analisti: Yatırımcılar Tahvil Yatırımlarını Bitcoin’e Aktarabilir”

Sonraki Haber

DOGE Fiyatı ve Madencilerin Ekim Ayı Tahminleri

İlgili Haberler