Geleneksel Yatırımcılar Bitcoin’i Hala Anlamıyor

İlayda Peker

Dijital para birimleri ile ilgili son dönemlerde her ne kadar çok daha fazla düzenleyici netlik olsa ve benimsenme oranlarında artış olsa da birçok geleneksel yatırımcı için, kripto para birimlerini çevreleyen teknolojik karmaşıklıklar hala sürüyor… Örneğin bundan yaklaşık bir hafta önce Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, özel anahtarlarını ve şifresini karıştırdığı için Bitcoin’lerine ulaşamadığını ve bunun suçunun Bitcoin’de olduğunu savunmuştu. Bunun üzerinde Twitter’dan konuyla ilgili önemli isimlerden oldukça fazla eleştiri aldı.

Kripto Paraları Anlamak

Birçok yatırımcı hala Bitcoin’i ve kripto para birimlerini anlamakta zorlanıyor. Bunun yanında Grayscale Investments gibi piyasa oyuncuları bu konuda bir köprü oluşturarak yatırımcılar ile dijital varlıklar arasında orta yolun bulunmasını sağlıyor. Ayrıca bu tür kurumlar müşteriler için dijital varlıkları da yönetiyor. 2019 yılında Grayscale Invesments 600 milyon doların üzerinde kripto yatırımı olduğundan bahsetmişti. Rational Reminder podcast’inin son bölümünde Grayscale Investments Genel Müdürü Michael Sonnenshein, günümüzde dijital para birimlerinin varlık sınıfını nasıl temsil ettiği ve Grayscale’ın yatırımcılar için faydaları hakkında yorumlarda bulundu.

Sonnenshein, Bitcoin yatırımcılarının işlemlerini gerçekleştirirken muhatap oldukları şirketler hakkında ciddi araştırmalar yapması gerektiğini ve çok dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti ve şu sözleri kullandı:

Bitcoin’i bir cüzdana taşıyabilmek, şifrenizi güvende tutabilmek ve uzun vadede güvenlik sağlayabilmek için teknolojik bilgi birikimine de ihtiyacınız olacak. Çoğu yatırımcı için bu yeni ve alışılmadık bir deneyim.

Grayscale’in Yaklaşımı

Sonnenshein, Graysacle Investment’ın bahsi geçen zorluklarla mücadele etmek için çaba sarf ettiğini ve yatırımcıların bu teknolojiyi anlayabilmesi için geleneksel yatırım varlıklarında olduğu gibi bir yol izlediklerini dile getirdi.

Bunun yanında genel müdür altın ve Bitcoin arasında yaptığı karşılaştırmada, Bitcoin’in altına göre çok daha kolay taşınabilirliği, daha fazla bölünebilirliği ve çok yönlü faydası sebebiyle daha kullanışlı olduğunu dile getirdi.

Kaynak: AmbcryptoTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ledger’ın Yanlış Anlaşılmaya Müsait Reklam Sloganı: “Kontrolü Geri Al”

Sonraki Haber

Voice, Bekleneni Karşılayabilecek Mi?

İlgili Haberler