Geleneksel Finans Bitcoin’den (BTC) Hala Çekiniyor, Ama Bu İyi Bir Şey!

Geleneksel Finans Bitcoin’den (BTC) Hala Çekiniyor, Ama Bu İyi Bir Şey!

Fidelity Investments’in Bitcoin (BTC) fonu haberinin ardından, Digital Assets Data CEO’su Mike Alfred, Bitcoin söz konusu olduğunda ana akım finansmanda hala tereddütlerin olduğunu dile getirdi.

Tereddütler

Alfred konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Geleneksel finansal hizmetler, varlık yönetimi,  ve servet yönetimi şirketlerinin çoğu, Bitcoin ve ekosisteme karşı derin bir şekilde şüpheci yaklaşmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı. Ayrıca Alfred’in açıklamasına göre Fidelity’nin bu adımı ekosistemde, Fidelity CEO’su Abigail Johnson’ın “aptallığı” olarak nitelendiriliyor.

Bunların yanında ana akım bir finansal hizmetler kuruluşu olan Fidelity, kardeş şirketi Fidelity Digital Assets ile kripto saklama konusunda kripto alanında bir isim yaptı. 26 Ağustos 2020’de Fidelity, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) D Yönetmeliği muafiyeti kapsamında bir Bitcoin işlem ürünü olan Wise Origin Bitcoin Index Fund için başvuruda bulundu.

Fiyat Artışı

Alfred konuya farklı bir bakış açısı ile yaklaştığını dile getiriyor ve “Aykırı bir bakış açısıyla bu şüphecilik ve güvensizliğin Bitcoin’in gelecekte benimsenmesi ve fiyat artışları için yakıt görevi göreceğini düşünüyorum” ifadelerini kullanıyor. Ayrıca Bitcoin’in önünde uzun bir yolu olduğunu belirten CEO, önümüzdeki yıllarda insanların sırf yukarıda bahsi geçen durumlar sebebiyle daha yüksekten Bitcoin satın almak zorunda kalacağını da dile getirdi.

Bunların yanında Alfred geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalarda Bitcoin’e olan ana akım ilginin artmaya başladığını dile getirmişti. Yaptığı açıklamalarda CEO, Fidelity’nin Bitcoin fonu ve varlığın kripto alanındaki çalışmalarının bu noktayı daha da ileriye taşıdığını ifade etmişti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.