Gelecek Vaat Eden LINK, XRP Hacmini Geride Bıraktı!

İlayda Peker

Fintech şirketi Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP için 2019 yılı çok kötü geçmişti. Hatta XRP 2019’un en kötü performans sergileyen kripto para birimi olmuştu. 2020’ye bakıldığında da şimdiye kadar geçen yıldan pek bir farkı yokmuş gibi görünüyor.

XRP’nin Kötü Performansı

Kripto analitik firması Messari bu hafta yayınladığı bir raporda, 2020’nin ilk çeyreğinde XRP’nin piyasa değerine göre ilk 25 kripto para arasında ne kötü performans gösteren altcoin olduğunu ortaya koydu. Bunun yanında gelecek vaat eden bir kripto para birimi olarak lanse edilen Chainlink’in (LINK) hacim olarak XRP’yi bu hafta geride bıraktığı da yapılan açıklamalar arasında yer aldı. Ayrıca XRP, Mart ayında yaşanan düşüş sırasında üçüncülüğü Tether’a (USDT) kaptırmaya bile yaklaşmıştı.

Messari’nin açıklamalarına göre XRP Bitcoin karşısında %66 değer kaybederken, dolar karşısında da fiyatı yarı yarıya geriledi ve 0.36 dolardan 0.18 dolara düştü. Dolayısıyla 2019 XRP için kıyamet gibi bir yıldı.

Ancak bu durumun 2020 yılında da devam etmesinin salgın ile bir ilgisi olmadığı ifade ediliyor. Çünkü COVID-19 salgınının etkileri kripto pazarını etkilemeden önce Ripple büyük miktarlarda XRP sattığı için zaten büyük düşüş riskiyle karşı karşıyaydı. Hatta Ripple CEO’su geçtiğimiz zamanlarda yaptığı açıklamada, “Ripple, XRP satmadan kar elde edemez” ifadelerini kullanmıştı. Ama 2019’un üçüncü çeyreğinde 66.24 milyon dolar değerinde olan XRP satışlarının dördüncü çeyrekte büyük ölçüde düşerek 13.08 milyon dolara gerilediği görülmüştü.

Ortaya çıkan rakamlara göre 13 Nisan’da Chainlink (LINK) hacim bakımından XRP’yi geride bıraktı. Messari’nin kurucusu Ryan Selkis’in Twitter hesabında belirttiği gibi LINK, XRP ve ETH’yi o gün toplam 130,535,603 dolar hacmiyle geride bıraktı ve toplam işlem hacminde ikinci oldu.

Kaynak: CointelegraphTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

G20’den Stablecoin’lerle İlgili Bir Hamle Daha Geldi

Sonraki Haber

Ekonomist: Libra Hala Bitcoin İçin En Büyük Tehdit!

İlgili Haberler