Geçen Yıl Delist Etmişti, Şimdi En Çok BSV’yi Binance Üretiyor

Geçen Yıl Delist Etmişti, Şimdi En Çok BSV’yi Binance Üretiyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Bianancen 2019 Nisan’da Bitcoin SV’yi (BSV) platformundan delist etmişti. Ortaya çıkan yeni verilere göre ise Binance tarafından işletilen bir madencilik havuzu en çok Bitcoin SV bloğu üreten madencilik tesisi oldu.

Bitcoin SV Madenciliği

Kripto istatistik ve hizmet platformuna Coin Dance’e göre Binance Pool, 16 Haziran itibarıyla Bitcoin Satoshi’s Vision (BSV) bloklarının en büyük madencisi oldu. Elde edilen verilere göre Binance Pool, piyasaya sürülen tüm Bitcoin SV’lerin %26.3’ünü tek başına üretiyor. Binance’den sonra ise bu konuda %13.19 ile Huobi’nin madencilik havuzu geliyor.

Bitcoin SV Delisti

Binance, Nisan 2019’da BSV için tüm işlem çiftlerinin alım satımını durdurdu. Kripto para borsası, platformunda listelenen dijital varlıkların “yüksek standartları” karşılaması gerektiğini ve BSV’nin bu standartları karşılayamadığını ifade etti.

Ancak BSV’nin delist edilmesinden önce Binance CEO’Su Changpeng Zhao’nun yaptığı açıklamalar gerçekleri ortaya çıkarmış oldu. Zhao Twitter açıklamasında, “Craig Wright, Satoshi Nakamoto değil! BSV’yi siliyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamalara bakılırsa BSV’nin gerekli şartları sağlamamasının aynı sıra Zhao’nun Wright’a olan kızgınlığı da BSV’nin platformdan silinmesine sebep oldu.

Öte yandan Bianance’in Bitcoin SV madenciliğine başlaması ve ardından en çok BSV üreten havuz olması akıllara, “Acaba BSV’yi yeniden listelemeye mi hazırlanıyorlar?” sorusunu getirdi. Özellikle Twitter üzerinden yapılan yorumlar Binance’in yeniden BSC’yi listeleme ile ilgili planları olduğu yönündeydi. Şu anda Binance’den bununla ilgili herhangi bir resmi açıklama gelmemiş olmasına rağmen bir Twitter kullanıcısı AzhellTom, Zhao ile konuştuğunu iddia etti ve onun dışarıdan insanların havuzlarını BSV madenciliği için kullandığını ifade ettiğini dile getirdi.

Tüm bunların yanında bahsi geçen bu durum hala Binance‘in BSV madenciliğinden işlem ücretleri sebebiyle yaklaşık %2,5 kar ettiği anlamına geliyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.