Gayrimenkulün NFT Pazarıyla Buluştuğu Platform: Unirealchain (UNR)

İlayda Peker

Blockchain fikri, tarım, sağlık, finans veya gayrimenkul gibi hemen hemen tüm sektörlerde devrim yarattı. Gerçek dünya varlıklarının tokenizasyonu da bugünün konusu haline geldi. Ayrıca her sektör için büyük yatırım ve kazanç fırsatları açıldı. Unirealchain, bu boğa sezonunda NFT ekosisteminin büyük başarısının ardından şimdi NFT pazarına gayrimenkulu de dahil ediyor.

Kullanıcılar Unirealchain ile merkezi olmayan tescilli bir NFT pazarında gayrimenkul satın alabilir ve satabilir, mülklerin tüm verilerine erişebilir ve yeni teklifleri takip edebilir. Unirealchain (UNR), küresel ölçekte modern, sınırsız gayrimenkul yatırımlarının ihtiyaçlarına cevap veren bir çözüm sağlamayı hedefliyor. Platformun temel özellikleri arasında şunlar yer alıyor:

  • Varlık dijitalleştirme: Her gayrimenkul projesi, temel alınan mülkün değerine karşılık gelen birkaç token çıkarıyor. Yatırımcılar, her biri mülkün ayrı bir payına karşılık gelen, istedikleri kadar token satın alabiliyor.
  •  Yatırım yapmak için fraksiyonlara ayırma: Bireysel yatırımcılar, blok zinciri sayesinde yüksek değerli mülklere kolayca erişebilecekler.
  • Crowdfunding: Tokenizasyon, Crowdfunding’in şeffaf bir şekilde herkesin projelerin veya mülklerin bir kısmını elinde tutabileceği yeni sınır olarak nitelendiriliyor.
  • Anlık işlemler: Tüm satın alma ve işlemler Unirealchain platformunda anında tamamlanacak.
  •  Düşük Ücretler: Satıcılar ve alıcılar, insanları dünyanın her yerindeki mülklerle kolayca bağlayacak dağıtık bir platform sayesinde daha düşük listeleme ücretleri ve bağlantı ücretlerine sahip olacaklar.
  •  Elektronik imza: Unirealchain tarafından sağlanan dijital imzaların kullanılması, bir satıcı ve alıcı veya bir varlık sahibi ile Unirealchain arasındaki bir sözleşmenin hızlı, güvenli ve yasal bir şekilde uygulanmasına izin verecek.
  •  Kamusal ve Şeffaf: Tüm proje alımları akıllı sözleşmelerle yapılıyor ve blok zincirine kaydedilir. Bu nedenle, adalet, şeffaflık ve güvenlik sağlar.

Unirealchain Ekosistemi Nasıl Çalışır?

UnirealPortal’da kullanıcılar, bilgi, konum, durum ve nakit akışları gibi proje belgelerini bulabiliyor.Platform, geleneksel emlak piyasalarından bilgi toplayarak, her alan için analiz edip gayrimenkul yatırım önerileri sunuyor. Veri toplama ve analizi saatlik olarak güncelleniyor, böylece kullanıcılar neredeyse gerçek zamanlı verilere ulaşmış oluyor.

İlk 2 yıl boyunca, Unirealchain gayrimenkul verilerinin toplanmasını geliştirmeye odaklanırken, kullanıcılar hizmetleri tamamen ücretsiz olarak kullanabilirler. Ardından tüm veri toplama işlemi tamamlandıktan ve devlet emlak portalına bağlantı da tamamlandıktan sonra Unirealchain kullanıcı ücretlerinin uygulanmasını değerlendirecek.

Tokenomik

UNR Token, Unirealchain’in kalbi olarak nitelendiriliyor ve Unirealchain’in sağladığı yardımcı programlar UNR etrafında şekilleniyor. Yapılan açıklamalara göre Aşama I’de UNR, kullanıcılar için optimum işlem hızı ve düşük ücretler sağlamak için Binance Akıllı Zincir platformunda çalışacak. Mainnet’in tamamlanmasının ardından UNR, Unirealchain blok zinciri platformunda çalışmaya başlayacak. Kullanıcılar, Mainnet’i tamamladıktan sonra UNR Token’dan UNR Coin’e geçiş yapabilecek.

Bunlara ek olarak Unirealchain ekosisteminde üç ana token türü bulunuyor:

  • UNR: Fayda token’ı
  • NFT: Varlıkları temsil eden token
  • UNRS: 1 dolarlık sabit token.

Platform ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için websitesini ziyaret edebilirsiniz.

FacebookTwitterLinkedinGithubMediumYouTube

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyat Artışı İle Birlikte Büyük Transferler de Artışta

Sonraki Haber

Bitcoin Teknik Analizi: BTC Fiyatında Önemli Seviyeler

İlgili Haberler