Gate.io, Piyasa Yapıcı İndirimi ve Yeniden Yapılandırılan Katman İndirimleri Sunuyor

İlayda Peker

Dünyanın popüler kripto para borsalarından biri olan Gate.io, yakın zamanda VIP ve Market Maker kademeli indirim programında bir güncelleme duyurdu. Piyasa yapıcılar artık MM katmanlarında -%0.012’ye kadar düşük yapıcı oranlarından ve 10 ve daha yüksek VIP katman düzeylerinde %0 Maker ücretinden yararlanabilirler. Yeni değişikliklerle Gate.io piyasadaki en rekabetçi komisyon oranını esnettiğini ifade ediyor.

Küresel borsa, VIP ve MM katman sistemlerini geliştirerek ve ücret oranlarını ve indirimleri iyileştirerek, yüksek hacimli yatırımcılar ve kurumsal yatırımcılar için daha fazla esneklik ve teşvikler sunarak sektördeki rakiplerini geçmek istediğini belirtiyor.

Gelişmiş Esneklik

Gate.io’nun VIP katmanları, spot ve vadeli işlemlerde yapıcı ve alıcı ücretleri için bir dizi indirimli oran sunuyor. Önceden, işlem hacmini tamamlayarak VIP katmanına sahip olan tüm kullanıcılar, çeşitli sabit miktarlarda GT (GateToken) birikimi gerektiriyordu. Bu gereklilik artık kaldırıldı ve sadece son 30 günlük işlem hacminizin değerlendirilmesi gerekiyor. GT birikimleri ise artık VIP yükseltmeleri için üç seçenekten biri.

VIP kullanıcıları, VIP seviyelerini yükseltmek için üç plandan birini seçebilir: 30 günlük işlem hacmi, toplam GT tutma veya toplam varlık tutma değeri. VIP yatırımcılarının yükseltme için yalnızca bir planın gereksinimlerini karşılaması gerekiyor. Ayrıca daha önce de belirtildiği gibi, VIP seviyeleri 10 ve üzeri olanlar artık spot ve vadeli işlemlerde %0 yapıcı ücretine sahip ve bazı vadeli işlem alıcı ücretleri de düşürüldü. Kurumsal yatırımcılar için tekliflerin, %0’ın altındaki üretici ücretleri ile -%0.012’ye kadar inerek daha iyi hale geldiği ifade ediliyor.

Kurumsal Yatırımcılar İçin İyi Oranlar

Yapılan açıklamlara göre bu ayın başlarında başlatılan Piyasa Yapıcı Programı, her türden kurumsal yatırımcıya sektörün en iyi indirimlerini sağlamayı amaçlıyor. Yeni MM katman güncellemesi ile yatırımcılar artık -0.012% kadar düşük spot piyasa yapıcı ücretlerinden ve ≤ -%0.01 vadeli işlem piyasası ücretlerinden yararlanabiliyor. Ayrıca yeni piyasa yapıcılar artık VIP ve MM seviyeleriyle eşleştirilecek ve alıcı ücreti oranını kendi VIP seviyelerinden devralacak.

Gate Kurumsal Başkanı Elin konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Piyasa yapıcılar, likidite sağlayarak ve büyümeyi teşvik ederek piyasalarda hayati bir rol oynuyor. Kurumsal hizmetlerimiz, önemlerini yansıtacak şekilde uyarlanmıştır. Küresel piyasa yapıcıların Gate.io’da en yüksek düzeyde hizmet ve en rekabetçi teklifleri deneyimleyeceğinden eminiz. Yeni yatırımcıları çekmek için hizmetlerimizi geliştirmenin her zaman yeni yollarını arıyoruz” sözlerini kullandı.

Yapılan açıklamalara göre şu anda platform, piyasa yapıcılar için 2.000.000 dolarlık bir yarışma yürütüyor ve başka bir borsadan Gate.io’ya geçiş yapan ve hacim kanıtı sağlayan yatırımcılara anında bir katman yükseltmesi sunuluyor.

Önemli Hizmet Seviyesi Hizmetleri

Yapılan açıklamalara göre Gate.io’nun kurumsal yatırımcı hizmetleri kolu olan Gate Institutional, güçlü ilişkiler kurmaya, müşterilerin stratejilerini optimize etmelerine, riskleri yönetmelerine ve Gate.io’nun rekabetçi tekliflerinden yararlanmalarına yardımcı olmaya odaklanıyor. Gate Corporate aracılığıyla müşteriler, yüksek frekanslı ve düşük gecikme süreli sunucu barındırma, VIP ve MM katman sistemi aracılığıyla indirimlere erişebilir, 100 kata kadar kaldıraç ve güvenli finansman ve kredilerden yararlanabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance CEO’sundan Ponzi Davası!

Sonraki Haber

Bitcoin Yeniden Düşüşte: BTC İçin Önemli Seviyeler

İlgili Haberler