Gary Gensler’ın 2018 Tarihli Videosu Twitter’da Yorumlara Sebep Oldu!  

Bitcoin Haber

Kripto topluluğu, Amerika Birleşik Devletleri menkul kıymetler düzenleyicisinin başkanı Gary Gensler’in, kripto para birimlerinin emtia veya nakit ile aynı seviyede olduğunu ve menkul kıymet olmadığını belirttiği 2018 tarihli bir videonun ortaya çıkmasının ardından, Gensler’in farklı tutumunu dile getiriyor. 

Gensler’in Videosu 

Video, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı olmadan önce Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) eski bir profesör olan Gensler tarafından 2018 Güz Dönemi’nde verilen “Blockchain ve Para” dersinden geldi. 

İlk madeni para teklifleri (ICO’lar) konusunda Gensler, “piyasanın dörtte üçünün ICO olmadığını veya menkul kıymet olarak adlandırılamayacağını” söyledi ve ABD, Kanada ve Tayvan piyasalarını “Howey Testine benzer bir şeyi takip eden üç yargı alanı” olarak adlandırdı. 

Gensler daha sonra “Pazarın dörtte üçü menkul kıymet değil, sadece bir emtia, nakit, kripto” dedi. 

Gensler, ICO’ların bir menkul kıymet tartışmasına yol açabileceğini kısaca kabul ederken, “piyasanın dörtte üçünün yasal bir mesele olarak özellikle ilgili olmadığı” sonucuna vardı. 

Kripto topluluğunun bazı üyeleri Gensler’in açıklamaları karşısında şaşkına döndü. 

Kripto Paralar 

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto para araştırmacısı “zk-SHARK” tarafından paylaşılan 26 Nisan tarihli bir Twitter gönderisine yanıt olarak yalnızca “Vay canına” yorumunu yaptı. 

Kripto ticaret platformu ShapeShift’in kurucusu Erik Voorhees, 25 Nisan’da 658.900 takipçisine gönderdiği bir Twitter gönderisinde “Birisi dolandırıcılıktan ne zaman tutuklanır?” diye sordu. 

Web3 podcast Rug Radio’nun kurucusu Farokh Sarmad, 346.200 takipçisine attığı bir tweet’te Gensler’i “iğrenç” olarak nitelendirirken, “JD” adlı bir sistem mühendisi SEC Başkanını görüş değişikliğinin arkasında bir açıklama yapmaya çağırdı. 

ABD’li avukat Preston Byrne, profesörlerin ve kanun uygulayıcıların “farklı kapasitelerde” çalıştıklarını ve Gensler’in o zamanki görüşleriyle aynı tutulmaması gerektiğini açıkladı. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

USDC’nin Değerindeki Düşüşten ABD Mi Sorumlu?  

Sonraki Haber

Bitcoin Volatilitesi Long ve Short Pozisyonları Vurdu!  

İlgili Haberler