Garlinghouse ve Novogratz XRP Fiyatı Konusunda Karşı Karşıya Geldi

İlayda Peker

Altcoin’ler 2020 başından bu yana lider kripto para birimi Bitcoin’den daha iyi bir performans gösterdi ve bu sebeple Bitcoin’in piyasa hakimiyetinde düşüş yaşandı. Bununla beraber bazı veriler altcoin’lerin piyasa değeri ağırlıklı endeksi açısından da Bitcoin‘den daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor.

Novogratz’ın İddiaları

Eski riskten koruma fon yöneticisi ve Galaxy Digital Holdings’in kurucusu Michael Novogratz yaptığı son Twitter paylaşımında, altcoin’lerin belirli bir kullanım durumu bulması gerektiğini ve ancak o zaman kalıcı bir değere sahip olabileceklerini dile getirdi. Bununla beraber Novogratz bir Bitcoin boğası olarak tanınıyor ve diğer tüm kripto para birimlerinin yalnızca birere girişimden ibaret kalacağını savunuyor.

Öte yandan XRP ve Ethereum’da son dönemlerde yaşanan artışlara değinen Novogratz, XRP’nin hiç bir zaman bir değer deposu olamayacağını çünkü Bitcoin’in bu unvanı çoktan aldığını dile getirdi. Ayrıca Novogratz, Bitcoin’in dijital altın olarak kendini kanıtladığını ve meşru bir değer deposu olduğunu dile getirdi.

Garlinghouse’un Cevabı

Novogratz yaptığı açıklamalarda XRP’nin cansız bir yıl geçireceğini de dile getirdi. Bunun üzerine Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, “XRP, 2020’de BTC ve daha geniş kripto piyasasından daha iyi bir performans gösterdi. XRP bu yıl Bitcoin’in sergilediği %33’lük artışın yanında %44’lük artış sergileyerek Bitcoin’i bile geride bıraktı.” ifadelerini kullandı.

Bunun yanında her ne kadar Garlinghouse’un yorumu 2020 yılı için doğru ve geçerli olsa da 2019 yılında Bitcoin’in XRP’den çok daha iyi bir performans sergilediğini de göz önünde bulundurmak gerekir.  2019 yılının sonunda XRP, birçok kişi tarafından ilk 10’daki en kötü performans gösteren kripto paralardan biri olarak gösterildi. Ancak 2020 yılındaki fiyat artışları farklı bir bakış açısının oluşmasına sebep olabilir.

Kaynak: AmbcryptoTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ETH’nin 200 Doları Aşması BTC’nin 10.000 Doları Aşmasından Önemli Mi?

Sonraki Haber

Çin’deki Madencilik Tesisleri de Koronavirüs’ten Etkileniyor

İlgili Haberler