Game Of Thrones’un Arya Stark’ı Twitter’ı İkiye Böldü: “Bitcoin Alayım Mı?”

İlayda Peker

Efsanevi milyarder yatırımcı Mike Novogratz lider kripto para birimi Bitcoin’in 65.000 dolara ulaşacağını dile getirdi. Novogratz’a göre Bitcoin’in (BTC) düşük arzı ve yeni alıcıların sayısının artması BTC’ye 65.000 doları getirecek.

“Bitcoin Almak Konusunda Tereddüt Etme”

Bugün bir Twitter gönderisi oldukça popüler hale geldi. Aktris Maisie Williams’ın Bitcoin ile ilgili paylaştığı gönderi tüm ekosistemin ilgisini çekti. Novogratz da Williams’ın gönderisine sessiz kalamadı ve Bitcoin almak konusunda tereddüt etmemesini söyledi. Novogrtaz konuyla ilgili olarak, “Dün gece 15.800’den daha fazla BTC aldım. 20.000 dolara ve sonra 65.000 dolara gidiyor. Tonlarca yeni alıcı görüyorum ve çok az arz var. 11.000 dolardan daha kolay bir yatırım burada. Öyleyse EVET, satın alın.” diye yorum yaptı Novogratz.

Williams Twitter takipçilerine BTC’ye yatırım yapması mı yapmaması mı gerektiğini soran bir anket yayınladı. Anketin sonucunun ise hemen hemen yarı yarıya olduğu görülüyor. Öte yandan anket kısa sürede aralarında Tesla CEO’su Elon Musk’ın da bulunduğu ünlü Twitter kullanıcılarının dikkatini çekti.

Buna ek olarak Williams neden birden bire Bitcoin ile ilgilenmeye başladığını açıklama. Ancak sebebin BTC fiyatının yıl başından bu yanan iki katından fazla artmış olması olabileceği düşünülüyor.

Bitcoin Boğa Koşusu

Tweet’i diğer yanıtlayanlar arasında podcast sunucusu Stephan Livera, Blockstream güvenlik şefi Samson Mow ve yatırım fonu devi Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert yer aldı. Silbert’in varlık yöneticisi olduğu Grayscale, bu hafta 500.000 BTC’yi (8.37 milyar $) geçen Bitcoin yatırımı ile BTC arzının giderek daha büyük miktarını elinde tutuyor.

Bunların yanı sıra 2017 yılında 20.000 dolara giderken görülen büyük ilginin şu anda olmadığı görülüyor. Buna rağmen BTC’nin bir ralli başlatmış olmasının daha dikkat çekici olduğu düşünülüyor.

Medya İlgisi

2017 yılında medyanın ilgisi birden bire BTC’ye dönmüş ve herkes BTC hakkında konuşmaya başlamıştı. Ancak elde edilen veriler şu anda öyle büyük oranlara ulaşılmadığını gösteriyor. Bu da ya Bitcoin’in artık benimsenme oranının artmış olmasından ya da insanların daha yüksek seviyeleri bekliyor olmasından kaynaklanıyor olabilir.


Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi 17/11/2020

Sonraki Haber

Binance CEO’sundan Önemli DeFi Açıklaması!

İlgili Haberler