FUD: Kripto Paralarda Endişe Devam Ediyor Mu?

Bitcoin Haber

ABD’nin kriptoya karşı savaşı kızışırken, kripto şirketlerine saldıran manşetler norm haline geldikçe ana akım medya da mücadeleye katılıyor.

Toplumsal Duyarlılıkta Çöküş

Blockchain analiz firması Santiment, hafta sonu boyunca en yüksek korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) seviyelerinden birini ölçtü.

Firma 5 Mart’ta Twitter’ın pek çok olumsuz duyarlılığın kaynağı olduğunu bildirdi.

Bu hafta sonu özellikle Twitter’da tuhaf bir şekilde yüksek düzeyde olumsuz kripto duyarlılığı ortaya çıktı.

Santiment’in yükseliş ve düşüş kelimelerini karşılaştıran sosyal trend göstergesi hafta sonu büyük bir artış gösterdi.

Analistler, ayı hissiyatı ve FUD’daki artışın ağırlıklı olarak Twitter’dan geldiğini söyledi. Mikro blog platformu sektörün fiili sosyal medya evi haline geldiği için bu şaşırtıcı değil.

FUD Tetikleniyor Mu?

Dahası, “Mr Whale” gibi Twitter hesapları, sürekli olarak kripto FUD’u yayıyor. Bu hesap genellikle Tether ve Binance gibi kripto şirketlerini hedef alsa da Santiment, piyasalar hakkında “alışılmadık derecede yüksek” miktarda olumsuz yorum yapıldığını belirtti.

“Bitcoin’in -%5’lik hafif geri çekilmesi üç günden daha uzun bir süre önce gerçekleşmiş olmasına rağmen, #cryptocrash’in platformda trend olan önemli bir hashtag olması özellikle ilginç.”

Geçen haftaki 60 milyar dolarlık satış muhtemelen kripto bankası Silvergate’in karşılaştığı sorunlardan kaynaklandı. Lido ve Binance de son zamanlarda kripto FUD spot ışığına maruz kaldı. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) da kripto şirketlerini hedef alan ve varlıkların çoğunu menkul kıymet olarak etiketleyen savaş yolundaydı.

Ayrıca, duyarlılığı bir ölçüm olarak kullanan Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi 50’nin altına düşerek nötr bölgeye geriledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Fonlarının CeFi’den DeFi’ye Kaydığı Görüldü: CoinGecko

Sonraki Haber

Popüler Analist BTC Fiyat Tahminini Güncelledi! U Dönüşü Mü?

İlgili Haberler