FTX’ten Önemli Japonya Hamlesi: Hangi Şirket Satın Alınıyor?

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre kripto borsası FTX, Japonya’nın Liquid Group’u ve ülkede lisanslı bir kripto borsası işleten yan kuruluşlarını satın almaya hazırlanıyor.

FTX ve Japonya Genişlemesi

Liquid Group Çarşamba günü haberi duyurdu ve FTX’in Quoine Corporation ve Quoine Pte’yi satın aldığını söyledi. Quoine, 2017 yılında Japonya’nın mali düzenleyicisi tarafından tescil edilen ve Liquid markası altında faaliyet gösteren ilk kripto borsalarından biriydi.

Öte yandan anlaşmanın şartları açıklanmadı, ancak Liquid’in değeri 2019’daki ilk yatırım turunda 1 milyar dolardan fazlaydı. Anlaşmanın, geleneksel kapanış koşullarına tabi olarak önümüzdeki ay gerçekleşmesi bekleniyor. Bunların yanında Geçen Ağustos ayında Liquid yaklaşık 100 milyon dolarlık bir hack saldırısına uğradı ve FTX bu durumda 120 milyon dolarlık borç finansmanı sağladı.

Bunlara ek olarak satın alma işlemi tamamlandıktan sonra Quoine, FTX‘in ürün ve hizmetlerini kendi platformuna entegre etmeye başlayacak ve FTX’in mevcut Japon müşterileri Quoine’nin platformuna taşınacak. FTX ve Liquid, Japonya’daki ve dünyadaki bireysel ve kurumsal müşterilere hizmet vermek için birlikte çalışmayı umuyor.

FTX İle İlgili Gelişmeler

Haber, FTX’in C Serisi finansman turunda 400 milyon dolar topladığını ve şu anda 32 milyar dolar değerinde olduğunu açıklamasından bir gün sonra geldi. Geçen hafta, FTX’in Amerikan iştiraki FTX US de ilk finansman turunda 8 milyar dolarlık değerlemeyle 400 milyon dolar topladı.

Bunların yanında hem FTX hem de FTX US, son zamanlarda şirket satın alıyor. Ağustos 2020’de FTX, kripto portföy yönetimi uygulaması Blockfolio’yu 150 milyon dolara satın aldı. Ayrıca FTX US kısa süre önce kripto türevleri borsası LedgerX’in satın alımını tamamladı.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, bir gün geleneksel finans devleri Goldman Sachs CME Group’u da satın almak istiyor.Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Litecoin Kurucusundan İddialı Dogecoin (DOGE) Açıklamaları!

Sonraki Haber

Dünyaca Ünlü Festivalden NFT Adımı: Pek Çok Avantaj Var!

İlgili Haberler