FTX’nin İflas Sürecinde Değerlemesi Artıyor

Bitcoin Haber

Veri analiz platformu Claims Market’e göre, FTX’nin talep fiyatlaması yüzde 57’ye kadar çıkmış durumda. FTX tarafında fiyatlamadaki bu artış, iflas eden kripto borsasının daha önce yatırım yaptığı yapay zeka şirketlerinin değerlemesine bağlanıyor.
FTX gibi iflas durumlarında, alacaklılar işletmelerin mali zorluklarla karşı karşıya kalması veya iflas ilan etmesi durumunda yatırımlarının bir kısmını geri almak için talepte bulunur. Bu süreçte, yatırımcılar genellikle bu talepleri, toplam geri kazanılan miktarın tahminlerine dayalı takaslarla çözer. Bir talebin değerindeki artış, tahmini geri kazanım değerinde de bir artışa yol açar.
FTX’nin durumunda, yapay zeka şirketlerine yaptığı yatırımların değeri arttıkça, iflas işlemlerinden kurtarılabilecek varlıkların potansiyel miktarı da artmaya devam ediyor. Bu durumda talep değerinin yüzdesi, platformdan beklenen geri kazanım miktarını temsil ediyor.
FTX’nin değerlemesindeki bu artış, eski FTX CEO’su Sam Bank-Fried’in tüm yedi suçlamadan suçlu bulunduğu 2 Kasım’da sona eren halka açık duruşmanın ortasında geldi. Davaya başkanlık eden hakim, kararı 2024 Mart’ında halka açıklayacak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Fed Verileri Kripto Para Yatırımcıları İçin Önemli

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasasında Son Durum: Bitcoin, SHIB, DOGE ve FLOKI Analizi

İlgili Haberler