FTX’in Kurucusu SBF’nin Avukatından ABD Adalet Bakanlığı’na İtiraz

Bitcoin Haber

İflas eden kripto para borsası FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın (SBF) avukatları, ABD Adalet Bakanlığı’nın (DoJ) muhtemel jüri üyelerine sorduğu bazı sorulara itiraz etti. SBF’nin avukatlarından Mark Cohen, mahkemeye yaptığı başvuruda, hükümetin önerdiği soruların, savunmanın jüri önyargısını tespit etmesine engel olduğunu ve jüriyi lekeleyebileceğini belirtti.

Cohen, savunma ekibinin Bankman-Fried’ın suçlarına yönelik belirli ifadelerin kullanılmasına dikkat çekti. Bu ifadelerin, Bankman-Fried’ın suçu işlediğini varsaydığını belirtti. Ayrıca, bazı soruların muhtemel jüri üyelerinin savcılarla aynı fikirde olup olmadıklarını ya da kripto para dolandırıcılığı sonucu para kaybedip kaybetmediklerini ortaya çıkarmadığına dikkat çekti.

Avukat Cohen, ABD Adalet Bakanlığı’nın önerdiği bazı sorulara özellikle itiraz etti. Bunlar arasında, muhtemel jüri üyelerinin ya da yakınlarının kolluk kuvvetleri tarafından durdurulup durdurulmadığını soran bir soru yer alıyordu. Cohen, bu sorunun ırksal ayrımcılığı teşvik ettiğini iddia etti.

ABD Adalet Bakanlığı ve savunma ekibi, 11 Eylül’de hakime voir dire soruları önerdi. ABD Adalet Bakanlığı, Bankman-Fried’ın avukatlarının önerdiği sorulara itiraz etti ve bu soruların jüri üyelerinin FTX ve ilgili şirketler hakkındaki düşüncelerine gereksiz bir şekilde müdahale ettiğini belirtti.

Savunma ekibinin 29 Eylül’deki itiraz başvurusu, ABD Adalet Bakanlığı’nın önerdiği bazı soruların, jüri üyelerini belirli savunma argümanlarına inandırmak ve duruşma öncesinde Bankman-Fried’ın aleyhine önyargı oluşturmak için tasarlandığını iddia etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Santiment’ten Bitcoin Cash, Chainlink, Maker DAO ve THORChain İçin Olumlu Tahmin

Sonraki Haber

Terra Classic (LUNC) Piyasa Gelişimleri ve Analist Yorumları

İlgili Haberler