FTX’in Kurucusu Bankman-Fried, Adalet Bakanlığı’nın İddialarına Karşı Savunma Hazırlıyor

Bitcoin Haber

Feshedilmiş kripto para borsası FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, 1 Eylül’de mahkemeye bir bildiri sundu. Bildiride, Adalet Bakanlığı’nın ceza taleplerinin kanunla desteklenmediği ve uygulanabilir olmadığı belirtildi. Savunmanın ayrıca bu taleplerin mahkeme kararına uygun olmadığını vurguladığı belirtildi.

Bankman-Fried’in avukatı Mark Cohen tarafından hazırlanan bildiri, Adalet Bakanlığı tarafından sunulan talepleri temelsiz ve aşırı geniş olarak nitelendiriyor. Cohen, hükümetin gündeme getirdiği konuların çoğunun mevcut durumda ele alınamayacağını belirtti.

Bildiride, taleplerin suçlanmayan ya da hiç suçlanmayan davranışlarla alakasız ve önyargılı kanıtları kabul etmeye, savunmaları baltalamaya ve geniş kategorilerde uygunsuz kanıtları kabul etmeye çalıştığı iddia edildi. Savcının taleplerinin kanunla desteklenmediği ve uygulanabilir olmadığı, bu nedenle reddedilmesi gerektiği belirtildi.

Bu savunma, Adalet Bakanlığı’nın mahkemeye davanın çeşitli yönlerine müdahale etmesi taleplerinin ardından geldi. Ayrıca Bakanlığın tüm bilirkişilerin beraberindeki açıklamalarla birlikte davadan men edilmesi gerektiğini savunduğu ve savcının Bankman-Fried’in dolandırıcılık iddiası savunmasını alakasız bulduğu belirtildi.

Bankman-Fried’in avukatları, sağlanan imkanların yetersiz olduğunu ve kefaletin kaldırılmasının temyizinde bulundu. Savunmanın, kefaletin iptalinin Anayasa’nın Birinci Değişikliği haklarını kullanma “misillemesi” olarak görüldüğünü iddia ettiği belirtildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Yatay Seyirde: TON ve LINK Coin Beklentileri Neler?

Sonraki Haber

Stellar, Kripto Para Piyasasının Genel Düşüş Eğilimine Rağmen Değer Kazanıyor

İlgili Haberler