FTX’in Geleceği Belirsizliğini Koruyor: Potansiyel Ortaklıklar ve Geri Dönme İhtimalleri

Bitcoin Haber

Geçtiğimiz yıl iflas bayrağını çeken ünlü kripto para borsası FTX’in geleceği belirsizliğini koruyor. Sam Bankman-Fried’ın yargılandığı dava devam ederken gözler tekrar platformun geleceğine çevrildi. Hukuk ekibi tarafından yapılan çalışmalar sonucunda şirket ciddi bir varlık kazancı yaşadı ve bu durum kripto topluluğunda FTX’in geri dönme ihtimalleri üzerinde konuşulmasını sağladı.

Potansiyel Ortaklıklar Masada Yer Alıyor
Bloomberg’in haberine göre Wilmington, Delaware’de devam eden bir mahkeme duruşması sırasında şirketin Perella Weinberg Partners’tan yatırım bankacısı Kevin Cofsky, şirketin gelecekte nasıl bir yol izleyeceğine yönelik ilgili kararın Aralık ayı ortasına kadar verileceğini açıkladı. Ayrıca şirket yetkililerinin çeşitli yatırımcılarla potansiyel işbirlikleri konusunda aktif görüşmeler devam ediyor.

Dokuz milyonun üzerinde geniş müşteri tabanını içeren kripto para borsasının tamamının satılmasından, platformu yeniden eski günlerine döndürecek bir potansiyele sahip başka bir kuruluşla ortaklık kurulmasına kadar çeşitli olasılıklar değerlendiriliyor. Cofsky, FTX’in trade platformunu bağımsız olarak yeniden canlandırma ihtimalini dile getirdi. Ancak potansiyel teklif sahiplerinin kimlikleri gizli kaldı.

FTX İçin Gözler Aralık Ayında
Geçen yıl yaşanan iflas ilanının ardından FTX, alacaklılara geri ödeme için fon yaratmaya çalıştı. Mahkeme dosyalarına göre FTX yöneticileri 3,4 milyar dolarlık kısmı kripto varlık olmak üzere yaklaşık 7 milyar dolarlık varlığı başarılı bir şekilde geri aldı.

Tüm bu gelişmelerin yanında mahkeme süreci sırasında şirketin avukatı Andrew Dietderich, kilit alacaklı gruplarıyla bazı karmaşık sorunların ön çözüme ulaştığını açıkladı. Bu gelişme ile birlikte FTX’in Aralık ayına kadar kapsamlı bir ödeme planıyla ilerlemesine olanak tanınacak. Bununla birlikte, müşteri geri kazanımının kesin yüzdesi belirsizliğini koruyor ve büyük ölçüde borsanın satılması ya da yeniden hizmete açılması bu sonuca bağlı kalacak.

FTX kurucusu ve eski CEO’su Bankman-Fried şu anda New York’ta FTX müşteri fonlarını kendi kontrolü altında olan farklı bir kuruluşa yönlendirdiği iddalarıyla karşı karşıya olduğu ceza davasında yargılanıyor. Bu fonlar ile gerçekleştirilen yüksek riskli alım satım işlemleri, seçim döneminde yapılan siyasi bağışlar ve lüks mülklerin satın alınmasını finanse ettiği raporlarda yer alıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SEC Yetkililerinden BlackRock Kararı: 2,5 Milyon Dolarlık Ceza Verildi

Sonraki Haber

Binance Yatırım Yaptığı Altcoinler

İlgili Haberler