FTX’in Çöküşü Öncesi Yöneticilere Yapılan Ödemeler Ortaya Çıktı

Bitcoin Haber

FTX borçluları, kripto para borsasının Kasım 2022’deki çöküşünden kısa bir süre önce şirket yöneticilerine fayda sağlayan işlemleri açıkladı. FTX ve Alameda Research’teki yöneticilere çeşitli ödemeler ve mülk transferleri gerçekleştirildiği belirtildi. Ancak, verilerin kesin doğruluğu ya da eksiksizliği garanti edilmezken, hatalar ve eksiklikler için herhangi bir sorumluluk kabul edilmedi.

Mart 2022’de eski Alameda Research eş CEO’su Sam Trabucco lehine 2,51 milyon dolarlık bir işlem gerçekleştirildi. Bu işlem sonrası Trabucco’nun bir tekneye sahip olduğu öğrenildi. Ayrıca, eski FTX yöneticilerine çöküşten önceki bir yıl içinde bir dizi nakit ödeme yapıldığı belirtildi.

FTX kurucu ortaklarından Bankman-Fried ve Gary Wang’ın Nisan 2022’de toplamda 35.185.242 dolar değerinde Robinhood hissesi satın aldığına değinildi. Bu hisselerin Mayıs 2022’de 19,45 milyon dolar daha harcanarak alımının devam ettiği, ancak Ocak ayında ABD Adalet Bakanlığı’nın hisselere el koyduğu belirtildi.

31 Ağustos’ta Robinhood’un, daha önce FTX ve Alameda Research’ün sahip olduğu tüm hisseleri geri satın aldığı bildirildi. Bu hisselerin toplam değerinin yaklaşık 606 milyon dolar olduğu ve alımın tamamlandığı ifade edildi.

FTX ve Alameda Research’teki bu ödemeler ve Robinhood hisselerinin alım-satım işlemleri, kripto para borsasının çöküşünden önce gerçekleşti. Tüm bu bilgiler, FTX borçluları tarafından açıklanan mali tablolarla ortaya çıktı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Düşüş Senaryosu: 20.000 Dolar Tehlikesi Artıyor

Sonraki Haber

DeFi Ekosistemi Kripto Kışında İki Yılın En Düşük Seviyesine İndi

İlgili Haberler