FTX ve FTX.US Müşterilerine İflas Sonrası Varlıklarının %90’ı İade Edilecek

Bitcoin Haber

İflas eden FTX ve FTX.US kripto para borsalarının müşterileri, borçlular ve alacaklılar arasında yapılan anlaşma sonucunda varlıklarının yüzde 90’ını geri alabilecekler. Bu geri ödeme süreci, 2024 yılının ikinci çeyreğinin sonuna kadar tamamlanabilecektir. FTX’in borçluları, bu anlaşmayı duyurmak için 16 Ekim’de Delaware merkezli bir ABD iflas mahkemesine bildirimde bulundu.

Bu geri ödeme planı, FTX ve FTX.US müşterilerinin fon dağıtımı için mevcut varlıkların yüzde 90’ını toplu olarak alacağını öngörüyor. Bu miktar, FTX’in müşterileri için yaklaşık 8.9 milyar dolar ve FTX.US’un müşterileri için 166 milyon dolar olacak. İflas mahkemesinin onay vermesi durumunda, fonların ödemesine 2024 yılının ikinci çeyreğinin sonuna kadar başlanacak.

FTX’in CEO’su ve yeniden yapılandırma sorumlusu John J. Ray III, anlaşmanın şartlarından memnuniyetini dile getirdi. Ray, borçlular ve alacaklıların birlikte çalışarak müşteriler için büyük bir değer yarattıklarını belirtti.

FTX’in borçluları, her iki kripto para borsasının müşterilerine tam ödeme yapılmayacağını ve FTX’nin büyük bir kayıp yüzdesi göreceğini tahmin ediyorlar. Önerilen geri ödeme planı, FTX müşterilerinin yararına ayrılmış varlıklar, ABD’li müşteriler ve diğer varlıklardan oluşan genel bir havuz olmak üzere FTX’nin varlıklarını üç havuza bölmeyi öngörüyor.

Önerilen geri ödeme planının bir bölümü, iflastan sonraki dokuz gün içinde kripto para borsasından 250 bin doların üzerinde para çeken müşterilerin alacaklarının yüzde 15’i oranında azaltılmasını öngörüyor. Ancak, 250 bin doların altındaki talepler için herhangi bir kesinti olmayacak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Analisti Altcoin Sherpa’dan Cosmos (ATOM) İçin “Uzak Durun” Uyarısı

Sonraki Haber

Binance’de Likidite Sorunu: Talep Derinliği 100 BTC’den 1.2 BTC’ye Düştü

İlgili Haberler