FTX, Mayıs’ta ABD Merkezli Borsa Başlatmayı Planlıyor

İlayda Peker

Ortaya çıkan son bilgilere göre genel itibariyle Asya piyasasına hizmet eden bir kripto para birimi türev borsası olan FTX, ABD’de bir spot borsası başlatmayı planlıyor.

FTX’in ABD Hamlesi

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Pazartesi günü The Block’a yaptığı açıklamalarda FTX’in ABD borsasının şu anda beta testinde olduğunu ve Mayıs ayı başlarında resmi bir lansman yapmayı hedeflediğini doğruladı.

Öte yandan FTX.US web sitesine göre, yeni borsa halihazırda Mali Suçları Koruma Ağı’nda (FinCEN) bir para hizmetleri işletmesi (MSB) olarak kayıtlı. Ayrıca FTX, çeşitli eyaletlerden gerekli lisansları (MTL) almak için de çalışıyor.

Bunun yanında finansal hizmet sunan firmaların ABD’de yasal olarak faaliyet göstermesi için hem MSB hem de MTL lisanları alması gerekiyor. Dolayısıyla FTX’in New York’ta kullanıcılara hizmet etmek için bir BitLicense için de başvurması gerekiyor.

Yapılan açıklamalara göre, yeni borsa ana FTX türev borsalarından ayrı bir emir defteri oluşturacak. Şu anda platform, BTC, BCH, ETH, LTC, PAXG ve USDT dahil olmak üzere listelenen altı varlık için USD işlem çiftleri sunuyor. Bankman-Fried, resmi lansmandan önce daha fazla varlık ve geleneksel paralar için onramp seçeneği ve nitelikli kullanıcılar için marj işlemleri özelliği eklemek istediklerini dile getirdi.

FTX Hızla Büyüyor

Mayıs 2019’da piyasaya sürülen FTX, hızlı bir şekilde gelişim gösterdi ve şu anda web sitesi verilerine göre, FTX’in 24 saatlik işlem hacmi toplam 728 milyon dolar seviyesinde bulunuyor. Borsa lansmanından bu yana öncelikle Asya piyasasına hizmet verdi ve ekibinin çoğu da Hong Kong’da bulunuyor.

Ayrıca önemli bir nokta olarak kripto para borsası Binance de tutarı açıklanmamış olsa da FTX’in yatırımcıları arasında bulunuyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 28/04/2020

Sonraki Haber

Kurumsal Yatırımcılar ve Balinalar Ralli Sinyali Mi Veriyor?

İlgili Haberler