FTX, LayerZero Labs’a Karşı 45 Milyon Dolarlık Anlaşmayı İptal İçin Dava Açtı

Bitcoin Haber

İflas eden kripto para borsası FTX, Blockchain altyapı şirketi LayerZero Labs’a 45 milyon dolarlık anlaşmayı iptal etmek için dava açtı. FTX ayrıca, iflastan önce LayerZero Labs ve eski COO’sunun FTX’teki hesaplarından çektiği 40 milyon doların da iadesini talep etti. FTX, eski yöneticilerin iflas arefesinde yaptığı bir dizi anlaşmayı iptal etmek amacıyla dava açtı. Bu anlaşmaların biri, eski Alameda Research CEO’su Caroline Ellison’ın iflas başvurusundan dört gün önce LayerZero Labs ile yaptığı bir anlaşmayı içeriyor.

Alameda Research, LayerZero’nun Alameda’ya verdiği 45 milyon dolarlık krediyi silmesi karşılığında LayerZero’daki %5’lik hissesini geri satmayı kabul etti. FTX, iflas ettiğinden dolayı bu anlaşmanın iflas kanunu uyarınca geçerli olmadığını ve iptal edilmesi gerektiğini savunuyor.

Alameda, 100 milyon Stargate token’ini 10 milyon dolar karşılığında LayerZero’ya geri satmayı kabul etti. Bu token’ler için Alameda, yılın başında 25 milyon dolar ödemişti. Ancak dava, LayerZero’nun token’lerin kontrolünü ele geçirmeye çalışmasına rağmen anlaşmanın tamamlanmadığını belirtiyor.

FTX ile LayerZero’nun bir dönem sıkı ilişki içinde olduğu ortaya çıktı. FTX’in bir zamanlar LayerZero çalışanları, aileleri ve köpekleri için Bahamalar’da konaklama ayarladığı ve onları Super Bowl partilerine ve Miami Heat playoff maçlarına davet ettiği belirtildi. Alameda Ventures ise Ocak 2022’de LayerZero’ya yatırım yaptığını açıkladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SushiSwap, Aptos Blockchain’e Genişliyor

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasası Düşüşle Başladı: Bitcoin ve Solana’nın Durumu

İlgili Haberler