FTX Hack Saldırısı Sonrası 10 Ay Sonra Hacker’ın Cüzdanı Aktif Hale Geldi

Bitcoin Haber

Kripto para borsası FTX’in iflas ettiği dönemde gerçekleştirilen ve büyük ses getiren hack saldırısının ardından 10 ay sonra hacker’ın kontrolündeki cüzdan adresi aktif hale geldi. Saldırıda milyonlarca dolar değerinde kripto para çalan hacker, 4.2 milyon dolar değerinde 2 bin 500 Ethereum’u (ETH) yeni bir cüzdan adresine taşıdı. Hacker’ın kontrolündeki ana cüzdan adresinde hala 20.89 milyon dolar değerinde 12 bin 500 ETH bulunuyor.

Bu durumun nedenlerine ilişkin bir açıklama yapılmazken, kripto para uzmanları ve piyasa gözlemcileri konuyu araştırıyor. Bir kripto para borsasının hack’lenmesinin olumsuz sonuçları olabileceği belirtiliyor. Kullanıcıların kripto paralarının çalınması veya zarar görmesi, kullanıcıların bu platformlara olan güvenini sarsabilir ve genel anlamda kripto para sektöründe güven kaybına neden olabilir.

Ayrıca, FTX gibi büyük bir kripto para borsasının hack’lenmesi piyasa genelinde geniş çaplı fiyat volatilitesine neden olabilir. Kullanıcılar, çalınan kripto paraların potansiyel satışı sonrası oluşabilecek satış baskısı karşısında panikleyebilir ve kripto paralarını satmak isteyebilir. Bu durum sonucunda piyasa genelinde fiyatlar düşebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatında Yükselişi İşaret Eden Olumlu Göstergeler

Sonraki Haber

Analist Michael van de Poppe, Kaspa ve Render Network’ün Yükselişe Geçeceğini Öngörüyor

İlgili Haberler