FTX CEO’su Kripto Paralar İçin Umutlu!

Fatih Uçar

En büyük kripto para borsalarından birinin CEO’su olan SBF, son yaptığı açıklamalarda piyasanın güncel durumuna değindi. Genç CEO’ya göre kripto paralardaki likidite sorununun en kötü kısmı atlatılmış olabilir. Peki gelecek için beklentileri neler? Kripto paraları yakın gelecekte neler bekliyor?

FTX Satın Almaları

FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, bir röportajda kripto borsasının kripto endüstrisini istikrarsızlaştırma potansiyeline sahip ve mücadeleye devam eden kripto şirketlerine yardımcı olmak için birkaç milyar ayırdığını belirtti. Buna ek olarak, Bankman-Fried, kripto likidite sıkışıklığının en kötü günleri geride bıraktığını düşünüyor.

Kripto borsasının daha fazla şirketi satın alabileceğinin sinyallerini de verdi.

“Birkaç şirketin bize ulaşmasını sağlamaya başlıyoruz… Her şeyin reklamı yapıldığı gibi çalışacağına dair tüketicilere güvenmek inanılmaz derecede önemli ve bozulursa geri almak inanılmaz derecede zor…”

Kripto Paralar

Röportaj sırasında Bankman-Fried’e kripto projeleri üzerindeki devam eden kripto düşüş etkileri hakkında ne düşündüğü soruldu. SBF, sektördeki kaldıracın bazı oyuncuları dışarı atabileceğini düşünüyor.

Sam Bankman-Fried’in FTX’in nakit varlıkları ve daha fazla kripto projesini kurtarma olasılığı hakkındaki yorumları Alameda Research, Voyager Digital ve BlockFi’ye kredi şeklinde finansal yardım eli uzattıktan sonra geldi. FTX‘in popüler yatırım uygulaması Robinhood’u satın aldığına dair söylentiler de vardı. Ancak Bankman-Fried, bu satın almayı konuşmak için henüz erken olduğunu düşünüyor.

“Hiçbir şeyi dışladığımızı sanmıyorum… Aktif tartışmalar yok… Bir birleşme ve satın alma veya bunun gibi bir şey olduğunda bunu bilirsiniz”.

Kripto paralar FOMC tutanaklarının açıklanmasının ardından yeşil kalmaya devam ediyor. Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 20.500 dolar seviyesini zorluyor. Fakat bu yukarı yönlü cılız hareketler daha büyük bir düşüşün hazırlığı da olabilir. Borsalara son birkaç günde gönderilen ciddi miktarda Bitcoin bulunuyor. Bunlar daha cazip rakamlardan satılmak için bir süre daha bekletilebilir veya Bitcoin’in mini tepe yaptığı bugünlerde hızla satılabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum (ETH)’un Rakibi Olan Altcoin Güç Kazanıyor!

Sonraki Haber

Tron (TRX) Yorumları! Tron Fiyat Analizi!

İlgili Haberler