Friend.tech: Kripto Dünyasının Yeni Yıldızı Tartışılıyor

Bitcoin Haber

11 Ağustos’ta beta sürümüyle lanse edilen ve merkezi olmayan sosyal medya (DeSo) uygulaması olan Friend.tech, 64.000’den fazla kullanıcısı ve 24.000 ETH’den fazla işlem hacmiyle kısa sürede popüler hale geldi. Platform, kullanıcıların sosyal medya “hisselerini” satın alabildiği bir model üzerine kurulu. Bu model, hissesini satın alınan kullanıcıyla özel bir sohbete erişim imkanı da sağlıyor.

Bazı kripto fenomenleri, platformun gelir modelinin sürdürülebilir olmadığı konusunda uyarılarda bulunurken, bazıları ise Friend.tech’i övüyor. Kripto yorumcusu Yazan, uygulamanın hisse fiyatları ve genel faaliyetin düşmeye başlamasından önce altı ila sekiz haftalık bir süresi olduğunu belirtiyor.

Platformun hisse fiyatının mevcut arzın karesiyle orantılı olduğunu belirten Cygaar, arz arttıkça fiyatın katlanarak arttığını ifade ediyor. Web3 pazarlamacısı Legendary ise platformun BitClout gibi çökeceğini öngörüyor.

Diğer taraftan, Jokerace ve EcoDAO’nun kurucu ortağı David Phelps, Friend.tech’in kullanıcı deneyimini “kriptonun gördüğü en büyük şey” olarak nitelendiriyor. Ayrıca, Friend.tech’in ademi merkeziyetçilik ilkesine daha güçlü bir şekilde işaret ettiğini ve karmaşık işlemleri azalttığını belirtiyor.

Friend.tech geçtiğimiz günlerde kripto girişim sermayesi şirketi Paradigm’den tohum turu finansmanı aldığını duyurdu. Bu duyuru, platformun gelecekteki bir airdrop ve potansiyel token lansmanı üzerine spekülasyon yarattı. Son 24 saat içinde 1,42 milyon dolar, halka açılmasından bu yana ise 4,2 milyon dolar gelir elde ettiği belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SEC’in Eski Çalışanından Bitcoin ETF’sine Olumsuz Görüş

Sonraki Haber

Dogecoin Geliştiricisi PoS Konsensüs Mekanizmasına Karşı

İlgili Haberler