Frax Share, Swipe ve Gnosis Yükselişe Geçti! Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor?

Fatih Uçar

BTC boğaları fiyatı 47.500 desteğinin üstünde tutmaya çalışıyor. Gün içinde 45.900 dolar seviyeleri görülmüş olsa da şimdilik boğalar başarılı. FXS, SXP ve GNO’nun çift haneli kazançları ise altcoin yatırımcılarına nefes alma imkanı tanıdı.

Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor?

Noel sebebiyle düşen hacim ayılara büyük bir fırsat verdi. Hafta sonu 52.000 dolar seviyelerini gören Bitcoin fiyatı hafta başında düşmeye başladı. Bugün ise 45.000 dolarlı seviyeler görüldü. Tüm bunlar olurken boğalar pes etmediklerini göstermek için fiyatı 47.500 desteğinin üzerine taşıdı. Elbette düşüşe birçok gerekçe bulunabilir. Dünya genelinde artan yeni varyant vakaların yaydığı endişe bunların başında geliyor. Biden yeni bir kapanma olmayacak dese de Nisan ayının üzerine çıkan vaka sayıları risk piyasalarını olumsuz etkiliyor.

Sabah saatlerinde Bloomberg’den gelen Evergrande duyurusu da bu baskıyı artırdı. Ödemelerini yine yapamayan inşaat devi küresel risk piyasalarını ve doğal olarak kripto paraları baskılıyor. Profesyonel yatırımcılar riskli varlıklardan daha güvenli yatırım seçeneklerine yöneliyor.

Frax Share, Swipe ve Gnosis Yükselişe Geçti!

Altcoin piyasası da benzer şekilde 30 Aralık’ta zor bir gün yaşadı. İlk 200’deki kripto paraların çoğu hafif kayıplar yaşarken, en iyi performans gösterenler büyük protokol geliştirmeleri ve satın almalar sayesinde çift haneli kazançlar kaydetti.

TradingView’den alınan veriler, son 24 saatte en çok kazananların Frax Share (FXS), Swipe (SXP) ve Gnosis (GNO) olduğunu gösteriyor.

Frax Share, ölçeklenebilir ve merkezi olmayan algoritmik para sağlamak için tasarlanmış kesirli bir algoritmik stablecoin sistemi olan Frax protokolünün yönetim tokenidir. FXS tokeninin kazanımları, Frax stablecoin’in artan şekilde benimsenmesiyle uyumlu. FRAX’ın dolaşımdaki arzı, son iki ayda %300’den fazla artarak şu anki seviyesi olan 1,74 milyar dolara ulaştı.

SXP için işlem hacmindeki ani patlama, kripto borsası Binance’in Swipe’ı satın alma işlemini tamamladığını duyurmasıyla geldi.

Ethereum (ETH) ağı üzerine kurulu merkezi olmayan bir tahmin piyasası olan Gnosis, 30 Aralık’ta fiyatının %38 arttığını gördü. GNO yükselişi ise zodiac bridge (köprü modülü) duyurusunun ardından yaşandı. Ethereum sanal makine uyumlu (EVM) zincirlerdeki varlıkları kontrol etme yeteneği veren bu köprü büyük ilgi topladı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Elon Musk, NFT’ler Hakkında Yeni Bir Tweet Attı: Bu Sefer Hedef Müzik Endüstrisi

Sonraki Haber

Bitcoin’de Kısa Vadeli Dönüş Sinyali: BTC Fiyatı Yükselişe Geçecek Mi?

İlgili Haberler