Formula 1 Ekiplerinden McLaren Racing, NFT Platformu İçin Tezos İle Anlaştığını Duyurdu

Mert Bahçe

Formula 1 ekiplerinden McLaren Racing, bir NFT platformu oluşturmak için Tezos ile anlaşmaya vardığını açıkladı. McLaren Racing, yeni adımı ile NFT sektörüne dahil oldu.

McLaren Yeni Ortaklığın Ayrıntılarını Paylaştı

McLaren tarafından yapılan açıklamaya göre ekibin NFT sektörüne girmesiyle ilgili şunlar kaydedildi: “Benzersiz bir hayran odaklı NFT platformu oluşturmak adına ortaklık duyuran Tezos ve McLaren Racing, heyecan verici ve hızlı gelişen bir endüstride yenilikçi bir adıma imza atmıştır. McLaren taraftarlarının attığımız her adımın merkezinde bulunuyor. Bu anlaşma, taraftarlarımızı ekibimizin bir parçası olabileceği alana girmek adına yapılmıştır. Formula 1, Indy Car ve e-spor ekiplerimizi kapsayan NFT anlaşmamızı Tezos platformunda hizmete sunacağımızı duyurmaktan mutluluk duyarız.”

Tezos, varlıklara ve uygulamalara yönelik açık kaynaklı bir blok zinciri platformudur. Proof of Stake algoritması üerinde çeşitli merkezsiz uygulamalar yaratan ve bulunduran küresel bir doğrulayıcı, araştırmacı ve inşacı topluluk tarafından desteklenmektedir. Proof of Stake mekanizması, Proof of Work’e göre ağın iki milyon kat daha az enerji kullanımı sağlıyor.

Bunun yanı sıra McLaren tarafından yapılan bir diğer basın açıklamasına göre Tezos’sun inovasyon ile sürdürülebilirlik anahtar kelimelerine inandığını ve ortaklıktan memnuniyet duyulduğu belirtiliyor. Öte yandan McLaren Racing ekibi, yeni NFT platformu adımlarının Blockchain kavramını benimseme ve geliştirme stratejisinin bir parçası olarak tanımladı.

Tezos Markası F1 Pilotlarının Yarış Kıyafetlerinde Yer Bulacak

Tezos Vakfı Başkanı Hubertus Thonhauser, söz konusu ortaklığın Tezos tarafından oldukça önemli olduğunu belirtirken McLaren Racing ekibin teşekkür etti. Ortaklık, McLaren Formula 1 takımı ve Arrow McLaren SP takımında temsil edilecek. Tezos markası, McLaren F1 pilotları Lando Norris ve Daniel Ricciardo ile AMSP pilotları Pato O’Ward ve Felix Rosenqvist’in yarış kıyafetlerinde yer alacak.



Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Yorum: Bitcoin İçin Göstergeler Yeniden Yükseliş Sinyali Veriyor

Sonraki Haber

Kraken CEO’su: Elon Musk BTC Madenciliği Üzerine Daha Fazla Çalışmalı

İlgili Haberler