Fon Yöneticisi: Bitcoin’deki Bu Oluşum Boğa Sinyali Veriyor 

Fon Yöneticisi: Bitcoin’deki Bu Oluşum Boğa Sinyali Veriyor 

Son haftalarda birçok analit Bitcoin’in düşüşü yaşayacağını ifade ediyor. Çünkü lider kripto para birimi son zamanlarda 10.500 dolar sınırında birden fazla reddetme ile karşılaştı ve bu zayıflık göstergesi olarak nitelendiriyor. Bunun yanında hacimde görülen grafikler de analistler tarafından ayıların lehine şeklinde değerlendiriliyor. Bu da yine başka bir düşüş sinyali olarak karşımıza çıkıyor.  

Ancak bunların yanında bir fon yöneticisi Bitcoin’in hala artış eğiliminde olduğunu ve düşüş yaşanmayacağını ifade ediyor. 

Boğa Hissiyatı 

Bitazu Capital’in yönetici ortağı Mohit Sorout Bitcoin fiyatı ile ilgili yaptığı yorumlarda bir düşüş beklemediğini dile getirdi. Sorout dün paylaştığı bir grafik ile birlikte, “Sizin yaklaşmakta olduğunu söylediğiniz kıyametin ne olduğunu gerçekten çok merak ediyorum” açıklamasını yaptı.  

Fon yöneticisinin paylaştığı grafikte çok net olmamakla birlikte bir üçgen oluşumu görülüyor ve bu oluşumun yükseliş eğilimi sırasında oluşan boğa formasyonu olduğu ifade ediliyor. Dolayısıyla Sorout’a göre Bitcoin boğa piyasasına hazırlanıyor.  

Yapılan açıklamalara göre eğer Bitcoin 10.000 dolarlık direnç seviyesini geçmeyi başarırsa üçgen oluşumu tam anlamıyla kendini göstermeye başlayabilir ve lider kripto para birimi yükseliş eğilimine girebilir.  

Diğer Artış Beklentileri 

Bitcoin’de bir artış yaşanacağını ifade eden tek isim Sorout değil. Bloomberg Intelligence stratejisti olan Mike McGlone da geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in yaşadığı son fiyat sıkışıklığının bir ralli ile sonlanmasını beklediklerini dile getirmişti. Stratejiste göre Bitcoin’in volatilitenin azalması bir boğa sinyali olarak değerlendirilmeli. 

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.